Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 14d. 09:03

Pasaulio bankas nerimauja dėl globalios ekonomikos sveikatos

Skausmingos religinės puošmenos
Pasaulio bankas nerimauja dėl globalios ekonomikos sveikatos

​Pasaulio ekonomikai sunku įsibėgėti, išsivysčiusioms šalims kovojant su finansų krizės pasekmėmis ir besivystančių ūkių augimui lėtėjant, praneša Pasaulio bankas.

2014 metais augimas buvo lėtesnis, nei prognozuota. Globalios ekonomikos augimas pernai paspartėjo nežymiai – nuo 2,5 proc. 2013 metais iki 2,6 proc. 2014 metais.

JAV ir Didžiosios Britanijos ekonomikų augimas spartėja dėl sveikstančios darbo rinkos ir lanksčios monetarinės politikos. Tuo metu euro zonoje ir Japonijoje vis dar jaučiamos finansų krizės pasekmės. Kinija išgyvena ekonomikos sulėtėjimą, nuvylė ir kitų besivystančių rinkų augimas 2014 metais.

Pasaulio bankas prognozuoja, kad pasaulio ekonomika šiemet augs tik vidutiniškai – apie 3 proc. Išsivysčiusių šalių ūkis augs po 2,2 proc. 2015–2017 metais, kai pernai augo 1,8 proc. Augimą lems atsigaunanti darbo rinka, slūgstanti fiskalinė konsolidacija ir vis dar mažos skolinimosi kainos.

Besivystančių ekonomikų augimas paspartės nuo 4,4 proc. augimo pernai iki 4,8 proc. šiemet ir 5,4 proc. iki 2017 metų. Mažos naftos kainos skirtingai paveiks naftą eksportuojančias ir importuojančias valstybes, ypač 2015 metais.

Vyriausiajam Pasaulio banko ekonomistui Kaushikui Basu nerimą kelia stagnuojantis atsigavimas kai kuriose didelių ir netgi vidutinių pajamų šalyse.

„Tai gali būti struktūrinio negalavimo simptomas. Tačiau už pilkų debesų esama šiek tiek optimizmo. Žema naftos kaina sukuria galimybių ją importuojančios šalis, pavyzdžiui, Kinijai ir Indijai. Labai svarbu, kad valstybės sugebėtų pasinaudoti šiuo langu fiskalinių ir struktūrinių reformų vykdymui, kurios gali paskatinti ilgalaikį ekonomikos augimą ir vystymąsi“, – sakė jis.

Temos: 1 Pasaulio bankas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką