Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio BVP šiemet augs 3,3 proc., kitąmet – 3,7 proc. – EBPO

50 JAV dolerių ir Rusijos rubliai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / 50 JAV dolerių ir Rusijos rubliai
Šaltinis: BNS
0
A A

Pasaulio bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet padidės 3,3 proc., 2015 metais – 3,7 proc., o 2016 metais – 3,9 proc., prognozuoja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO).

Palyginti su lapkričio pradžioje skelbtais tarpiniais rodikliais, šie įverčiai nebuvo pakeisti, tačiau jie yra prastesni nei gegužės mėnesį organizacijos skelbtos prognozės.

Euro zonos BVP šiemet augs 0,8 proc., JAV – 2,2 proc., Japonijos – 0,9 proc., o Kinijos – 7,3 proc., rašoma EBPO pusmečio ataskaitoje.

EBPO valstybių narių BVP padidės 1,8 procento.

Kitąmet augimas minėtose šalyse, išskyrus Kiniją, turėtų paspartėti, prognozuoja organizacijos analitikai.

„Manoma, kad, palyginti su ilgalaikiais vidurkiais, augimas tebebus nuosaikus, o nedarbas daugelyje šalių gerokai viršys prieš krizę buvusius lygius. Nuosaikaus gerėjimo perspektyvos ir išsivysčiusių, iš besivystančių šalių grupėse yra nevienodos“, – rašoma EBPO ataskaitoje.

Rusijos ir Brazilijos plėtra lėta

Dėl pirmaujančių besivystančių ūkių organizacija pažymi, kad Rusijos ir Brazilijos ūkio plėtra tebebus silpna, Kinijos augimas laipsniškai lėtės, o Indijos, Indonezijos ir PAR ekonomika atsigaus.

Organizacijos ekonomistų vertinimais, tarp išsivysčiusių šalių sparčiausiai augs JAV ir Didžiosios Britanijos ekonomika. Euro zonoje ir Japonijoje augimas bus gerokai lėtesnis, o padėtį euro zonoje dar sunkins itin didelis nedarbas.

Didžiosios Britanijos BVP šiemet padidės 3 proc., 2015 metais – 2,7 proc., o 2016 metais – 2,5 proc., prognozuoja EBPO.

Dėl pirmaujančių besivystančių ūkių organizacija pažymi, kad Rusijos ir Brazilijos ūkio plėtra tebebus silpna, Kinijos augimas laipsniškai lėtės, o Indijos, Indonezijos ir PAR ekonomika atsigaus.

Pasaulio prekyba laipsniškai įgaus pagreitį, tačiau jos augimas tebebus lėtesnis negu prieš krizę.

Infliacija daugelyje organizacijos valstybių narių greičiausiai tebebus mažesnė nei tiksliniai lygiai.

Gresia defliacija

Euro zonai, EBPO nuomone, gresia defliacijos rizika, todėl organizacija rekomenduoja Europos Centriniam Bankui (ECB) „papildomai išplėsti pinigų ir kreditavimo sektorių palaikymą, be kita ko, perkant turtą.

Pagal pagrindinį EBPO scenarijų infliacija euro zonoje šiemet sieks 0,5 proc., kitąmet – 0,6 proc., o 2016 metais – 1 procentą.

Federaliniam iždo bankui EBPO rekomenduoja atidėti palūkanų normų didinimą, jeigu JAV dolerio kurso kilimas ar sąmyšis finansų rinkose padarytų neigiamą poveikį šalies ūkio plėtrai.

Vokietijos BVP šiemet augs 1,5 proc., bet kitąmet augimas sulėtės iki 1,1 proc., prognozuoja EBPO ekspertai. Jų nuomone, Vokietijai reikėtų padidinti valstybės išlaidas augimui paremti.

EBPO vienija 34 labiausiai išsivysčiusias pasaulio valstybes, įskaitant Australiją, Austriją, Belgiją, Didžiąją Britaniją, Vengriją, Vokietiją, Graikiją, Daniją, Izraelį, Airiją, Islandiją, Ispaniją, Italiją, Kanadą, Liuksemburgą, Meksiką, Nyderlandus, Naująją Zelandiją, Norvegiją, Lenkiją, Portugaliją, Slovakiją, Slovėniją, JAV, Turkiją, Suomiją, Prancūziją, Čekiją, Čilę, Šveicariją, Švediją, Estiją, Pietų Korėją ir Japoniją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką