Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas siūlys priemones konkurencingai Lietuvai kurti

„Litexpo“
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Litexpo“
Šaltinis: BNS
0
A A

Liepos 4-5 dienomis Vilniuje vyks jau tradicija tampantis Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas (PLEF), kurio šių metų tema – „Konkurencinga ateities Lietuva: investicijos į asmenybes, žinias ir inovacijas“.

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ garsūs Lietuvos ir iš viso pasaulio suvažiavę lietuvių kilmės verslininkai, ekonomistai, įvairių sričių specialistai bei užsienio ekspertai diskutuos apie Lietuvos, kaip konkurencingos valstybės kūrimą, išnaudojant globalią patirtį, inovacijas, verslo ir mokslo partnerystę. Šių metų naujovė – antroji forumo diena, skirta aktyviam jaunimui, paliesianti ypač aktualią akademinio jaunimo migracijos problemą. Nauja ir tai, kad PLEF šiais metais vyks kartu su Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumu, kuris prasidės diena anksčiau Kaune.

„Prieš porą metų pradėta iniciatyva burti užsienyje gyvenančius tautiečius ir įtraukti juos į Lietuvos ekonominį gyvenimą, pasiteisino, todėl šiais metais norime forumui suteikti aiškiai įvardintą kryptį, kad lietuviškų šaknų turintys žmonės aktyviai prisidėtų kuriant Lietuvos konkurencingumo strategiją“, – sako renginio organizatorės – Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva – prezidentas Valdas Sutkus. Jo teigimu, patirtis, kuria su mūsų šalies verslo ir mokslo atstovais gali pasidalinti pasaulio lietuviai, užmegzti asmeniniai kontaktai – neįkainojama vertybė Lietuvai.

Pasak Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva vadovo, labai naudinga ir užsienio universitetus baigusio jaunimo, karjeros siekiančio pasaulyje žinomose kompanijose, patirtis: būdami ypač imlūs pokyčiams, jauni žmonės gali aktyviai prisidėti diegiant inovacijas mūsų šalyje. Kokia galėtų būti išvykusio verslaus jaunimo ir Lietuvos verslo simbiozė, bus bandoma išgryninti antrąją forumo dieną – „Jaunimas Lietuvai = Lietuva jaunimui?“.

Dalyvavimą PLEF jau patvirtino Europos komisijos mokslinių tyrimų ir inovacijų komisarė Máire Geoghegan-Quinn, garsios JAV kompanijos „Thermo Fisher Scientific“, neseniai įsigijusios „Fermentą“, viceprezidentas Alan‘as Malus, futuristas, ateities studijų daktaras, prof. David‘as Passig‘as iš Izraelio, bendrovės „Get Gar“ įkūrėjas ir vadovas Ilja Laurs, pastaruoju metu ypač garsinantis Lietuvos vardą pasaulyje. Į PLEF planuoja atvykti ne tik užsienyje gyvenantys lietuviai verslininkai bei mokslininkai, bet ir nelietuviškos kilmės investuotojai, matantys savo verslo perspektyvas Lietuvoje.

Šių metų PLEF renginio globėja – Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tikimasi ir ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus dalyvavimo. „Visada kviečiau kurti Lietuvą, kuri būtų pajėgi atlaikyti globalią konkurenciją. Esu tikras, kad šis Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas, kaip ir ankstesni, yra dar vienas geras žingsnis šia kryptimi, – sako A. Kubilius. – Lietuva turi visas galimybes tapti dinamiška, atvira, nebijančia globalios konkurencijos ir gebančia globaliai konkuruoti šalimi. Šalimi, kuria visi didžiuosimės ir kurioje visiems bus gera gyventi. Dabar – geriausias laikas investuoti į ilgalaikę Lietuvos ir jos žmonių ateitį“. Į forumą kviečiami ir užsienio šalių garbės konsulai Lietuvoje, tarptautinių prekybos rūmų atstovai.

Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo (PLEF) ištakos – Pasaulio lietuvių verslininkų suvažiavimai, įvykę 1990 ir 1992 metais. 2009-aisiais PLEF dalyvavo 320 verslo atstovų iš 32 pasaulio šalių. Iš jų – 32 garbės konsulai iš 21 užsienio šalies ir 4-iose šalyse reziduojantys komercijos atašė. 2010-aisiais PLEF, vykusiame Londone, dalyvavo daugiau nei 200 verslininkų, vadovų, finansų ir ekonomikos ekspertų iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės, JAV, Danijos, Brazilijos. Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo idėją aktyviai palaiko ir remia LR Užsienio reikalų ministerija, LR Ūkio ministerija bei LR Švietimo ir mokslo ministerija. Iniciatyva sulaukė ir privačių iniciatyvų palaikymo –šių metų forumo didysis rėmėjas – bankas SNORAS, farum1 remia ir Vilniaus komercinio arbitražo teismas.

Lietuvos verslo konfederacija | ICC Lietuva – didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija, kurianti palankią teisinę bazę ir aplinką nacionalinio verslo plėtrai. Konfederacija yra Pasaulio verslo konfederacijos (International Chambers of Commerce ICC) narė ir aktyviai dalyvauja Pasaulio rūmų federacijos (World Chamber Federation) veikloje. Organizacija atstovauja daugiau nei 1500 šalies įmonių ir 18 verslo asociacijų. Konfederacijos nariai sukuria apie 20 proc. viso Lietuvos BVP.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Ekonomika
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką