Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasiektas kompromisas dėl lengvatinių PVM tarifų taikymo

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrų (ECOFIN) tarybos posėdyje, kuriame dalyvavo finansų ministras Algirdas Šemeta, pasiektas kompromisinis sutarimas dėl lengvatinių PVM tarifų taikymo.

Šis politinis sutarimas priimtas su tam tikromis išlygomis, kurios tenkina Lietuvą ir kitas ES valstybes, visada prieštaravusias lengvatinių PVM tarifų taikymui, ir yra priimtinas šalims, kurios nori toliau taikyti lengvatinius PVM tarifus, kuriuos taiko šiuo metu.

Darbui imlioms paslaugoms taikomų lengvatinių PVM tarifų taikymas baigiasi 2010 m. gruodžio 31 d. Dauguma valstybių narių, šiuo metu taikančių lengvatinius PVM tarifus, pageidauja juos taikyti ir ateityje, tačiau kai kurios šalys, tame tarpe ir Lietuva, visada abejodavo dėl tokių lengvatų efektyvumo ir pasisakydavo prieš jų taikymą. ECOFIN posėdyje Lietuvos finansų ministras priminė šią neigiamą ankstesniuose posėdžiuose išsakytą nuomonę, akcentavo būtinybę teikti prioritetą alternatyvioms priemonėms ir atsižvelgti į konkurencingos vidaus rinkos svarbą – šios nuostatos buvo įtrauktos į Tarybos išvadas. Siekiant kompromiso Lietuva neprieštaravo sprendimui suteikti visoms valstybėms narėms galimybę taikyti sumažintus PVM tarifus darbui imlioms ir restoranų paslaugoms, tokiu būdu užfiksuojant esamą padėtį ir išvengiant būtinybės valstybėms narėms didinti PVM tarifus atskiroms darbui imlioms ar restoranų paslaugoms.

Be to, Lietuvos finansų ministras kartu su Vokietijos, Danijos, Estijos ir Bulgarijos finansų ministrais prie politinio sutarimo pateikė deklaraciją, kurioje pabrėžė tokių lengvatų taikymo neigiamus aspektus ir būtinybę ateityje dar labiau siaurinti sumažintų PVM tarifų sistemą, teigiama Finansų ministerijos pranešime spaudai.

ECOFIN posėdyje sutarta suteikti teisę valstybėms taikyti lengvatinius PVM tarifus šioms prekių (paslaugų) grupėms: darbui imlioms paslaugoms (smulkiam dviračių, batų ir odos gaminių remontui ir drabužių ir buitinės tekstilės gaminių priežiūrai ir taisymui (įskaitant persiuvimą); langų ir patalpų valymui privačiuose namų ūkiuose; priežiūros paslaugoms namuose (pagalba namuose ir vaikų, pagyvenusių, ligotų ar neįgalių žmonių priežiūra); kirpimo paslaugoms; privačių namų renovavimui ir remontui); maitinimo paslaugoms; bet kokio pavidalo knygoms (iki tol tokia galimybė buvo numatyta tik popierinėms knygoms);

Be to , šiame ECOFIN posėdyje buvo priimtas Pagrindinių pranešimų dokumentas, skirtas Europos Vadovų Tarybos susitikimui, vyksiančiam kovo 19-20 d., taip pat sutarta dėl bendrų idėjų Didžiojo dvidešimtuko (G20) aukščiausiojo lygio susitikimui. ECOFIN taryba pritarė kiekvienai šaliai skirtoms bendroms ekonominėms finansinėms rekomendacijos ir priėmė sprendimus dėl ES valstybių stabilumo ir konvergencijos programų, įvertinta ir Lietuvos konvergencijos programa.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką