Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasirašyta „NordBalt“ ir „Nord Stream“ sankirtos sutartis

Tiesiamas „Nord Stream“ dujotiekis
15min.lt nuotr. / Tiesiamas „Nord Stream“ dujotiekis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemų operatoriai „Litgrid“ ir „Svenska Kraftnat“ bei Šveicarijos bendrovė „Nord Stream“ pasirašė sutartį dėl „NordBalt“ elektros jungties ir „Nord Stream“ dujotiekio sankirtos Baltijos jūroje. Sutartis nustato teisines ir technologines dviejų infrastruktūrų sankirtos sąlygas.

Tiksli „NordBalt” kabelio ir dujotiekio sankirtos vieta yra Švedijos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje, maždaug 70 km atstumu nuo sausumos. Sankirtos vietoje virš dujotiekio bus įrengta speciali konstrukcija, kuria povandeninis elektros kabelis aplenks dujotiekio vamzdžius. Povandeninis elektros perdavimo kabelis Baltijos jūroje turės papildomai kirsti dar kelis jūros dugnu nutiestus kabelius, tačiau šios sankirtos nėra tokios sudėtingos kaip su „Nord Stream“.

Šiuo metu baigiami bandomojo „NordBalt” jungties kabelio mechaninio poveikio ir elektriniai bandymai, iš viso 900 km ilgio kabelio gamyba užtruks penkiolika mėnesių. Kabelis bus pradėtas instaliuoti jūroje 2014 m. kovo mėnesį.

Tarptautinė elektros jungtis „NordBalt“  sujungs Lietuvos ir Švedijos elektros energetikos sistemas ir užtikrins galimybes parsisiųsti elektros iš pigiais hidroresursų turtingų Šiaurės Europos šalių, o  pastačius Visagino atominę elektrinę – ir prekiauti Lietuvoje pagaminta elektra. Planuojama „NordBalt“ jungties eksploatacijos pradžia – 2015 metų gruodis.

informacija
LITGRID, AB
Vadovas: Daivis Virbickas Darbuotojų sk.: 234 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką