Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasirašytos sutartys su bankais dėl 100 milijonų litų mažiems kreditams

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašė dvišales sutartis su keturiais bankais, kurie teiks mažus kreditus smulkiam ir vidutiniam verslui. Tai AB Šiaulių bankas, AB Ūkio bankas, UAB Medicinos bankas ir AB „Parex“ bankas.

Remiantis minėtomis sutartimis, Šiaulių bankui mažiems kreditams teikti bus skirta 35 mln. Lt, Ūkio bankui – 26 mln. Lt, o „Parex“ ir Medicinos bankams – po 19,5 mln. Lt, iš viso – 100 mln. litų, teigiama pranešime spaudai.

Šias lėšas bankai verslui privalės išskolinti per pirminį išskolinimo terminą – 6 mėnesius nuo lėšų pervedimo dienos. Ne mažiau kaip 50 proc. mažiems kreditams skirtų lėšų sumos turės būti išskolinta per 4 mėnesius nuo lėšų pervedimo dienos.

Maksimali bankų marža, kurią bankai įsipareigoja taikyti mažiems kreditams, neviršys 2,2 proc. Bankai per 12 mėn. laikotarpį vienam kredito gavėjui galės suteikti ne daugiau kaip vieną mažą kreditą, kurio maksimalus dydis – 350 tūkst. Lt.

Maži kreditai bus teikiami litais investicijoms ar apyvartinėms lėšoms finansuoti.

Maksimali bankų marža, kurią bankai įsipareigoja taikyti mažiems kreditams, neviršys 2,2 proc. Laimėję bankai įsipareigoja nuo INVEGOS fondo pervestos ir bankų mažiems kreditams nepanaudotų lėšų sumos mokėti 3 mėn. VILIBOR +0,1 proc. dydžio metines palūkanas. Jei mažo kredito gavėjo vykdomo projekto vieta yra Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos miestų savivaldybėse, nuo panaudotų lėšų sumos minėti bankai mokės 3 mėn. VILIBOR –1 proc., bet ne mažiau kaip 3 proc. metinių palūkanų, kitose savivaldybėse – 3 mėn. VILIBOR –2 proc., bet ne mažiau kaip 2 proc. metinių palūkanų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Verslas Bankas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką