TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskaičiuokime, kiek milijonų turi politikai, teisėjai ir tarnautojai

Darbo partijos štabe.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / V.Uspaskichas nepralenkiamas – tarp valdžios vyrų jis turi daugiausia milijonų.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Valstybės žiniose“ paskelbtos politikų ir pareigūnų turto deklaracijos už pernai metus neleidžia abejoti – milijonierių Lietuvoje yra. O absoliutus jų lyderis – europarlamentaras, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, kartu su žmona Jolanta valdantis 161,6 mln. Lt turtą, rašo savaitraštis Ekonomika.lt.

Ministrų kabinete iš 15 ministrų 5 taip pat turi turto už daugiau nei milijoną. Turtingiausias – aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, kurio turtas siekia 5,5 mln. Lt. Taip pat turtingi vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis (2,7 mln. Lt), energetikos ministras Arvydas Sekmokas (2,2 mln. Lt), žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius (1,65 mln. Lt) ir ūkio ministras Rimantas Žylius (1,5 mln. Lt). Skurdžiausiai gyvena finansų ministrė Ingrida Šimonytė, kurios turtas ir santaupos tėra verti apie 100 tūkst. Lt.

Seime iš 141 nario milijoniniu turtu gali didžiuotis 35 politikai. Palyginti su 2009 metais milijonierių tarp tautos išrinktųjų sumažėjo – tuomet buvo 40.

Turtingiausiojo titulą išsaugojo Valdemaras Valkiūnas (35 mln. Lt), antras liko Bronius Bradauskas (25,3 mln. Lt), treti – sutuoktiniai Kęstutis Glaveckas ir Rūta Rutkelytė (12,57 mln. Lt). Andrius Šedžius deklaravo turįs turto ir piniginių lėšų už 8,7 mln. Lt, tačiau net apie 6,1 mln. Lt yra skolinti. Agnė Zuokienė kartu su vyru, Vilniaus meru Artūru Zuoku, valdo beveik 6 mln. Lt turtą.

Neskursta ir teisėjai

Teisėjai Lietuvoje irgi neskursta. Vilniaus apygardos teismo teisėjos Laimos Gerasičkienės šeima turto turi už 4 mln. Lt, Konstitucinio teismo teisėjos Tomos Birmontienės – už 1,2 mln. Lt.

Tarp Muitinės departamento tarnautojų turtingiausios dvi Klaipėdos teritorinės muitinės vyr. inspektorių Nijolės Giedraitienės (2,7 mln. Lt) ir Marijonos Jurgutienės (2,6 mln. Lt) šeimos.

Neskursta ir nemaža dalis Vyriausybės įstaigų vadovų. Turtingiausia – Socialinių paslaugų priežiūros departamento direktorės Eglės Kuisienės šeima, deklaravusi turto už 4,5 mln. Lt. Perpus tiek – 2,7 mln. Lt – turi Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros vadovo Arūno Karlono šeima. Trečioji šiame sąraše rikiuojasi Turizmo departamento vadovės Raimondos Balnienės šeima (2,3 mln. Lt).

Tarp Vidaus reikalų sistemos statutinių tarnautojų turtingiausias Kriminalinės policijos biuro liudininkų ir nukentėjusiųjų apsaugos valdybos viršininko pavaduotojas Markas Kvedaras. Jo turto vertė – 5,1 mln. Lt.

Savivaldybių tarybų nariai taip pat turtingi. Pagal pernai metų duomenis turtingiausias buvo Vilniaus tarybos narys Vidmantas Martikonis, kurio šeima valdo 52,8 mln. Lt turtą. Tačiau pavasarį vykusiuose savivaldos rinkimuose jam nepasisekė – V.Martikonis į tarybą nebuvo išrinktas.

Antrasis šiame sąraše, išrinktas ir naujai kadencijai, Radviliškio rajono tarybos narys, ūkininkas Gintaras Žilėnas su šeima turi turto už 18,7 mln. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką