TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskolos sudaro didžiausią bankų ir pinigų rinkos fondų finansinio turto dalį

Bankų atstovų teigimu, perimti turtą iš nemokių klientų neapsimoka, nes neretai į jį tektų papildomai investuoti.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Būsto paskola
Šaltinis: BNS
0
A A

Bankų, kredito unijų, užsienio bankų filialų ir pinigų rinkos fondų finansinis turtas šių metų antrojo ketvirčio pabaigoje buvo 86,288 mlrd. litų – metinis jo augimo tempas buvo 12procentų.

Didžiąją bankų, kredito unijų, užsienio bankų filialų ir pinigų rinkos fondų finansinio turto dalį – 72 proc. – sudarė paskolos, tačiau jų dalis pamažu mažėja (2011-ųjų birželio pabaigoje ji siekė 73 proc.), pranešė Lietuvos bankas.

Centrinio banko duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį trumpalaikių paskolų suteikta 3 proc. daugiau nei prieš metus, o ilgalaikių paskolų – 2 proc. mažiau. Daugiausia paskolų buvo suteikta nefinansinėms korporacijoms ir namų ūkiams.

Antrojo ketvirčio pabaigoje nefinansinėms korporacijoms buvo suteikta 6,5 mlrd. litų trumpalaikių paskolų (61 proc. visų trumpalaikių paskolų) ir 21,7 mlrd. litų ilgalaikių paskolų (42 proc. visų ilgalaikių paskolų). Namų ūkiams buvo suteikta 1 mlrd. litų (9 proc.) trumpalaikių ir 25,6 mlrd. litų (49 proc.) ilgalaikių paskolų.

Šių metų birželio pabaigoje bankai, kredito unijos, užsienio bankų filialai ir pinigų rinkos fondai turėjo 87,376 mlrd. litų įsipareigojimų – jų metinis augimo tempas sudarė 1procentą. Daugiausiai įsipareigojimų sudarė pervedamieji (30 proc.) ir kiti (51 proc.) indėliai.

Kitų finansinių tarpininkų (finansinės nuomos ir kitos kreditus teikiančių įmonių bei kolektyvinio investavimo fondų) finansinis turtas antrojo ketvirčio pabaigoje sudarė 13,256 mlrd. litų, jo metinis augimo tempas buvo 7 procentai.

Didžiąją dalį kitų finansinių tarpininkų finansinio turto taip pat sudarė paskolos – jų dalis siekė 64 procentus. Daugiausia trumpalaikių paskolų (38 proc.) buvo suteikta nerezidentams, ilgalaikių (62 proc.) – nefinansinėms korporacijoms.

Birželio pabaigoje kiti finansiniai tarpininkai turėjo 1064 mlrd. litų įsipareigojimų – jų metinis augimo tempas buvo minus 2 procentai. Kiti finansiniai tarpininkai lėšų skolinti sukaupia imdami paskolas iš kitų ūkio subjektų, todėl pagrindiniai jų įsipareigojimai buvo trumpalaikės (12 proc.) ir ilgalaikės (54 proc.) paskolos.

Draudimo įmonių ir pensijų fondų finansinis turtas antrojo ketvirčio pabaigoje siekė 7,73 mlrd. litų, jo metinis augimo tempas siekė 15 procentų. Draudimo įmonės ir pensijų fondai sukauptas draudimo techninių atidėjinių ir pensijų fondų lėšas investavo į skolos vertybinius popierius (45 proc.) ir investicinių fondų akcijas (43 proc.).

Draudimo įmonių ir pensijų fondų įsipareigojimai rugsėjo pabaigoje buvo 8,108 mlrd. litų, metinis jų augimo tempas buvo 13 procentų. Pensijų fondų lėšos sudarė 56 proc., o draudimo techniniai atidėjiniai – 34 proc. visų įsipareigojimų.

Nefinansinių korporacijų finansinis turtas antrojo ketvirčio pabaigoje buvo 85,515 mlrd. litų – jo metinis augimo tempas buvo 5 procentai. Šių korporacijų įsipareigojimai siekė 180,209 mln. litų, jų metinis augimo tempas buvo minus 1 procentas.

Didžiausią nefinansinių korporacijų finansinio turto dalį sudarė nekotiruojamos akcijos (26 proc.) ir kitos gautinės sąskaitos (39 proc.), daugiausia įsipareigojimų teko nekotiruojamoms akcijoms (45 proc.) ir paskoloms (27 proc.).

Antrojo ketvirčio pabaigoje nefinansinėms korporacijoms buvo suteikta 12,8mlrd. litų trumpalaikių ir 35mlrd. litų ilgalaikių paskolų. Paskolos, gautos iš kitų šalių (nerezidentų), sudarė apie 19proc. visų trumpalaikių ir 20proc. visų ilgalaikių paskolų.

Nefinansinių korporacijų skola birželio pabaigoje buvo 48 mlrd. litų ir sudarė 43,9 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką