Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 kovo 21d. 15:37

„PayPal“ sąskaitų savininkams teks prisipažinti

„PayPal“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „PayPal“

Vilnietis Marius Pareščius turi sąskaitą „PayPal“ sistemoje, per kurią internetu perka įvairius daiktus. Tačiau iki šiol apie sąskaitą niekam nepranešė. Jau netrukus gali būti baudžiami „PayPal“ sąskaitų turėtojai, kurie apie tai nepranešė Mokesčių inspekcijai. Tačiau kilus pasipiktinimui antradienį toks reikalavimas atšauktas.

Tokių kaip M.Pareščius Lietuvoje – tūkstančiai. „PayPal“ – populiariausia pasaulyje mokėjimo sistema, sėkmingai prigijusi ir mūsų šalyje. „PayPal“ yra interneto erdvėje veikianti paslauga, leidžianti asmenims ir verslams pervesti pinigus elektroniniu būdu.  

Tačiau dabar jie iš esmės prilyginti tiems, kurie turi sąskaitas Šveicarijos bankuose. 

Lietuvos gyventojai „PayPal“ naudojasi internetu pirkdami daiktus, kai kurie net renka labdarą.

Naudojasi tūkstančiai lietuvių

„PayPal“ Lietuvoje naudojasi šimtai tūkstančių, bet labai abejoju, ar jie prisipažins Mokesčių inspekcijai apie tai. Bet dabar aš deklaruosiu, nes baudos tikrai didelės“, – sakė M.Pareščius. 

Marius Pareščius
Marius Pareščius

Baudos įsigalioja nuo balandžio 1 dienos su naujomis Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisomis. Tiesa, sąskaitas deklaruoti galima iki gegužės 1 dienos.  

Tie, kurie pavėluos pranešti apie turimą sąskaitą „PayPal“, grės bauda nuo 300 iki 560 eurų. Arba dvigubai daugiau nei už greičio viršijimą, kai mieste važiavai 100 kilometrų per valandą greičiu. 

Tačiau Mokesčių inspekcija žada žiūrėti geranoriškai. „VMI pažymi siekianti, kad mokesčių mokėtojai savanoriškai ir laiku vykdytų mokestines prievoles, o ne būtų gąsdinami baudomis ar kitomis sankcijomis“, – skelbiama inspekcijos komentare. 

Antradienį paskelbta, kad Mokesčių inspekcija iki metų pabaigos laikinai atšaukė reikalavimą deklaruoti sąskaitas.  

„PayPal“ Lietuvoje naudojasi šimtai tūkstančių, bet labai abejoju, ar jie prisipažins Mokesčių inspekcijai apie tai, – sakė M.Pareščius.

Dauguma greičiausiai neprisipažins

Tačiau Mokesčių ekspertai sako, kad Mokesčių inspekcija čia gerokai paskubėjo. „Inspekcija neaiškina, kodėl jai reikia tų duomenų. Jie nori žinoti viską, tačiau sąskaitų turėtojams neramu, nes jie bijos – gal kur padarė prasižengimą. Todėl didelė dalis greičiausiai nedeklaruos sąskaitų“, – mano Mokesčių konsultacijų bendrovės „Fidexperta“ vadovė Rūta Bilkštytė.

Rūta Bilkštytė
Rūta Bilkštytė

Pasak jos, Mokesčių inspekcija pirmiausia turėjo išaiškinti, kokios yra „PayPal“ sąskaitų turėtojų prievolės, be to, turi paaiškinti, kodėl jiems reikia žinoti apie visus sąskaitų turėtojus.

„Gyventojai turi šias sąskaitas ir dabar nežino, ar gerai ką nors padarė, ar ne. Ar jiems reikia sumokėti kokius nors mokesčius, ar ne“, – pastebėjo ji.

Sąskaitas laiko tuščias

„Fidexperta“ vadovė R.Bilkštytė neabejoja, kad dalis lietuvių apie „PayPal“ sąskaitas neprisipažins piktybiškai. „Tokių bus trečdalis, kitas trečdalis nedeklaruos, nes nežinos, kodėl to reikia. Kiti tas sąskaitas laiko tuščias“, – dėstė ekspertė.

IT verslą turintis M.Pareščius įsitikinęs, kad Mokesčių inspekcija pasieks visus, kurie turi „PayPal“ sąskaitas.

„Pagrindinė jų būstinė Airijoje, tad airiai, kaip ES šalis, Lietuvai mielai suteiks visus duomenis. O tada plūstelės ir baudos“, – įsitikinęs vilnietis. Jo manymu, pirmiausia bus stengiamasi sužinoti, ar žmogus turi sąskaitą, o jau po to domėsis, kiek joje pinigų, kokia jų kilmė ir panašiai.

O gal dabar sąskaitą reikia greitai uždaryti?

„Jau per vėlu. Duomenis reikia pateikti už praėjusius metus“, – sakė M.Pareščius.

Pinigų sąskaitoje gali ir nebūti 

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad pranešimą apie užsienio valstybių kredito, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigose atidarytas ir uždarytas sąskaitas privalo pateikti asmenys, kurie užsienio valstybių įstaigose atidarė arba uždarė bet kokios rūšies sąskaitą (-as) įskaitant ir elektronines („PayPal“, „Webmoney“, „Skrill“ ir kt.), nepriklausomai nuo to, ar ten yra pinigų.

Didelė dalis lietuvių „PayPal“ sąskaitas laiko tuščias, tačiau jas vis tiek reikia deklaruoti. 

Taip pat rekomenduojama pranešti ir apie ankstesniais nei praėjusiais metais atidarytas sąskaitas, jei tokia prievolė nebuvo atlikta laiku.

„VMI pažymi siekianti, kad mokesčių mokėtojai savanoriškai ir laiku vykdytų mokestines prievoles, o ne būtų gąsdinami baudomis ar kitomis sankcijomis.  

VMI dar kartą norėtų priminti, jog šiais metais gyventojai, turintys įvairių sąskaitų užsienyje, pranešti apie jas dar turi daug laiko: tą reikia padaryti iki gegužės 2 d. (nes gegužės 1-oji – ne darbo diena).

VMI visuomet stengiasi priminti įvairias prievoles mokesčių mokėtojams, kasmet primena ir pareigą informuoti apie užsienyje atidarytas bei uždarytas sąskaitas“, – skelbiama inspekcijos komentare. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką