2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Pensijų fondai pernai investavo į Baltijos regiono infrastruktūrą ir žaliąją energetiką

Lietuvos pensijų fondai 2022 metais investicijose Baltijos regione prioritetą skyrė infrastruktūrai, atsinaujinančiai energijai, miškams, o pagrindinės priemonės buvo privataus ir rizikos kapitalo fondai bei įmonių obligacijos.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
Temos: 2 Pensija Energetika

Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) vadovas Tadas Gudaitis sako, kad 2022-ųjų investicijų sprendimai atspindi du pagrindinius tikslus: stabilizuoti investicijas krentant rinkoms ir būsimų pensininkų turtą įdarbinti didelį potencialą ilgiuoju laikotarpiu turinčiuose finansiniuose instrumentuose.

Išankstiniais LIPFA duomenimis, pernai pensijų fondų valdytojai Baltijos šalyse investavo 256,1 mln. eurų, iš jų 101,8 mln. eurų (39,8 proc. visų investicijų) teko įmonių obligacijoms, 25 mln. eurų (9,8 proc.) – žaliosios energetikos fondams, o dar 21 mln. eurų (8,2 proc.) – rizikos kapitalo fondams.

T.Gudaičio teigimu, obligacijos taip pat reaguoja į bendras rinkos tendencijas, tačiau, palyginti su kitais instrumentais, ilguoju laikotarpiu jos pasižymi mažesniais svyravimais ir leidžia uždirbti fiksuotą investicinę grąžą.

„Kylant palūkanų normoms, būsimiems pensininkams sudaromos sąlygos uždirbti teigiamą grąžą ilguoju laikotarpiu, o pasiskolinę vietiniai verslai turi daugiau lėšų, kurias gali panaudoti investicijoms ir plėtrai“, – pranešime sakė T.Gudaitis.

Anot jo, investicijų į infrastruktūros projektus patrauklumas laikui bėgant tik didės – dėl didelės atsinaujinančių energetikos išteklių gamybos paklausos ji jaučia vis didesnį finansavimo poreikį.

„Energetikos, kitų infrastruktūros projektų niša pretenduoja į vis didesnį investuotojų dėmesį. Nereikia užmiršti, kad lokalūs energetikos išteklių pajėgumai lieka ir nacionaliniu, ir verslo prioritetu, o tokie investicijų apimtimi milžiniški projektai, kaip saulės ar vėjo jėgainių parkai, gali iš esmės keisti žaidimo taisykles ir priimant investicinius sprendimus“, – teigia T.Gudaitis.

Jo teigimu, tarp gyventojų ypač populiarus pasirinkimas investuoti į nekilnojamąjį turtą pernai nebuvo mėgstamas pensijų fondų valdytojų– į jį investuota vos 6,2 mln. eurų. Vis dėlto tikėtina, jog per kelerius ateinančius metus lėšų į naują, energetiškai efektyvų nekilnojamą turtą gali būti nukreipta daugiau.

2022 metų rugsėjo pabaigoje antros pakopos fondų valdomo turto vertė siekė 5,48 mlrd. eurų, trečios pakopos – 209,92 mln. eurų.

Lietuvos pensijų fondų investicijų paskirstymą Baltijos regione asociacijos analitikai įvertino pirmą kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką