TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per mėnesį daugiausia pabrango transporto prekės ir paslaugos, atpigo drabužiai ir avalynė

Degalinė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Degalinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamentas praneša, kad 2011 m. sausio mėn., palyginti su 2010 m. gruodžio mėn., vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,4 procento.

Bendrajam vartotojų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo pabrangę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, transporto prekės ir paslaugos, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos ir atpigę drabužiai ir avalynė.

Didžiausią įtaką maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų mėnesiniam kainų pokyčiui turėjo 5,7 procento pabrangę vaisiai ir daržovės, 1 procentu – pienas ir jo produktai, sūris, kiaušiniai, 0,7 procento – duona ir grūdų produktai, 2,5 – kava, arbatžolės, kakava, 1,6 – daržovės ir bulvės, 2,2 – sviestas, aliejus ir riebalai.

Transporto prekių ir paslaugų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 2,9 procento pabrangę degalai, (benzinas pabrango 2 procentais, dyzeliniai degalai – 4,4 procento, suskystintos automobilinės dujos – 5,3 procento), 6,2 – keleivinio geležinkelių transporto paslaugos, 0,7 – lengvieji automobiliai ir 5,2 procento atpigusios keleivinio oro transporto paslaugos.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 14,9 procento pabrangęs kietasis kuras, 5,1 – suskystintos dujos maistui gaminti ir 6,2 procento atpigusios gamtinės dujos.

Drabužių ir avalynės grupės kainų pokyčiui įtaką darė dėl sezoninių nuolaidų 6,7 procento sumažėjusios drabužių ir 5,2 procento – avalynės kainos.

2011 m. sausio mėn. metinė (2011 m. sausio mėn., palyginti su 2010 m. sausio mėn.) infliacija sudarė 2,9 procento. Metinį kainų pokytį lėmė pabrangę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos, transporto prekės ir paslaugos ir atpigę drabužiai ir avalynė, ryšių prekės ir paslaugos, būsto apstatymo, namų apyvokos įrangos ir kasdienės būsto priežiūros prekės ir paslaugos.

Vartojimo prekės per metus pabrango 3,9 procento, o paslaugos atpigo 0,2 procento.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką