Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per mėnesį labiausiai pabrango drabužiai ir avalynė – 6,4 procento

Drabužių parduotuvė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Drabužių parduotuvė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad 2011 m. rugsėjo mėn., palyginti su rugpjūčio mėn., vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,7 procento. Bendrajam vartotojų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo pabrangę drabužiai ir avalynė, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos, maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai ir atpigusios sveikatos priežiūros prekės ir paslaugos.

Vartojimo prekių kainos 2011 m. rugsėjo mėn., palyginti su rugpjūčio mėn., padidėjo 0,9 procento, paslaugų kainos sumažėjo 0,1 procento.

Drabužių ir avalynės grupės kainų pokyčiui įtaką darė dėl naujų rudens sezono kolekcijų pasirodymo 6,7 procento padidėjusios drabužių ir 6,5 procento – avalynės kainos. Kiti aprangos gaminiai ir reikmenys pabrango 1,9 procento, audiniai drabužiams – 2,3 procento.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų padidėjimą lėmė 2,3 procento pabrangusi šilumos energija, 6,7 – vandentiekis, 1 procentu – kietasis kuras, 2 procentais – būsto nuomos paslaugos ir 0,8 procento atpigusios būsto priežiūros ir remonto paslaugos.

Didžiausią įtaką maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų mėnesiniam kainų pokyčiui turėjo 11,6 procento pabrangusios daržovės ir bulvės, 0,6 – duona ir kiti kepimo gaminiai, 4,4 – kiaušiniai, 0,9 – cukrus, uogienė, medus, šokoladas ir saldumynai ir 4,1 procento atpigę vaisiai ir uogos, 1,6 – kava, arbatžolės, kakava, 0,2 – mėsa ir jos produktai, 0,3 procento – žuvys ir jų produktai.
Sveikatos priežiūros prekių ir paslaugų kainų sumažėjimą nulėmė 9,7 procento atpigusios sanatorijų paslaugos.

2011 m. rugsėjo mėn. (palyginti su 2010 m. rugsėjo mėn.) metinė infliacija sudarė 4,5 procento. Metinį kainų pokytį lėmė pabrangę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos, transporto prekės ir paslaugos ir atpigusios ryšių bei poilsio ir kultūros prekės ir paslaugos.

Vartojimo prekės per metus pabrango 5,5, paslaugos – 1,5 procento.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką