TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Per mėnesį pramonės produkcija brango 0,2 proc., per metus – pigo 3,9 proc.

Gamyba Vokietijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Per mėnesį pramonės produkcija brango 0,2 proc., per metus – pigo 3,9 proc.
Šaltinis: 15min
0
A A

2014 m. liepos mėn., palyginti su birželio mėn., gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos padidėjo 0,2 procento, o neįskaitant rafinuotų naftos produktų – sumažėjo 0,1 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Bendrajam kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 1,1 procento padidėjusios rafinuotų naftos produktų gamybos, 0,6 – maisto produktų gamybos kainos ir 1,8 procento sumažėjusios elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo (7 proc. – dujų, 0,2 proc. – elektros) produkcijos kainos.

Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį beveik nepasikeitė, nes kai kurių rūšių produkcijos brangimą atsvėrė kitų rūšių produkcijos pigimas. Labiausiai atpigo kitų transporto priemonių ir įrangos gamybos (6,3 proc.), spausdinimo ir įrašytų laikmenų tiražavimo (4,8 proc.) produkcija, o pabrango kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių gamybos (3,4 proc.), rafinuotų naftos produktų gamybos (3 proc.) produkcija. Maisto produktai pabrango 0,3 procento, iš jų paruošti valgiai ir patiekalai – 4,7 procento, valgomieji ledai – 4,4, duona ir švieži konditerijos kepiniai – 3,5 procento. Tačiau atpigo cukrus – 10,7 procento, pieno produktai – 1,6 procento. 

Ne Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį padidėjo 0,4 procento. Pabrango atliekų surinkimo, tvarkymo ir šalinimo, medžiagų atgavimo (6,9 proc.), kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių gamybos (2,8 proc.) produkcija, o atpigo spausdinimo ir įrašytų laikmenų tiražavimo (1,6 proc.) bei siūtų drabužių (0,8 proc.) produkcija.
                                        
Per metus (2014 m. liepos mėn., palyginti su 2013 m. liepos mėn.) visos gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos sumažėjo 3,9 procento, o neįskaitant rafinuotų naftos produktų – 4,2 procento. Bendrajam metiniam kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo sumažėjusios elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo produkcijos (11,6 proc.) kainos ir padidėjusios kitų transporto priemonių ir įrangos gamybos produkcijos (6,1 proc.) kainos.

Labiausiai atpigo chemikalų ir chemijos produktų gamybos (13,3 proc.), spausdinimo ir įrašytų laikmenų tiražavimo (6 proc.) produkcija, o pabrango vandens surinkimo, valymo ir tiekimo (18,3 proc.) ir tabako gaminių gamybos (12,9 proc.) produkcija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pramonė
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką