Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 19d. 10:36

Per rugsėjį gyventojų pradelstos skolos išaugo 105 mln. litų

Pinigai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pinigai

Asmeninės kredito istorijos sistemos Manocreditinfo.lt duomenimis, per rugsėjį Lietuvos gyventojų pradelsti įsiskolinimai išaugo 105 mln. litų ir siekia 2,65 mlrd. litų.

Gyventojų pradelsti įsiskolinimai sumažėjo greitųjų kreditų ir komunalinių paslaugų įmonėms, tačiau didėjo bankams, kredito unijoms, išperkamosios nuomos, lizingo ir vartojimo kreditų bei telekomunikacijų bendrovėms. Šiuo metu pradelstų skolų turi 224 tūkst. gyventojų.

„Per rugsėjį gyventojų pradelstos skolos didėjo bene sparčiausiai per šiuos metus, o didesnis augimas buvo užfiksuotas tik sausį. Viena iš pradelstų skolų augimo priežasčių, kad pavasarį ir vasaros pradžioje gyventojai aktyviau skolinosi iš finansų įstaigų. Šiemet kas mėnesį pradelstos skolos vidutiniškai padidėja po 79 mln. litų. Tačiau pastebima ir teigiama tendencija, kad gyventojai padengia vis daugiau pradelstų įsiskolinimų – kas mėnesį vidutiniškai padengiama po 64 mln. litų arba 56 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai“, – teigia Marius Zaikauskas, asmeninės kredito istorijos sistemos Manocreditinfo.lt projekto vadovas.

Rugsėjį, kaip ir paskutinius keturis mėnesius, vyrams atiteko 71 proc. visų Lietuvos gyventojų pradelstų skolų, o moterims – 29 proc. Vidutinė vieno vyro pradelsta skola siekia 7 363 litus ir per šiuos metus išaugo 15 proc., o vienos moters pradelsta skola sudaro 4 667 litus ir per šiuos metus padidėjo beveik 18 proc.

Vilniečiams tenka 36 proc. visų Lietuvos gyventojų pradelstų skolų sumos, kauniečiams – 27 proc., o klaipėdiečiams 11 proc. Mažiausios pradelstų skolų sumos tenka Pagėgių, Birštono ir Lazdijų gyventojams. Per šiuos metus vilniečių pradelstos skolos sumažėjo 3 proc., klaipėdiečių – 2 proc., o Kauno gyventojų įsiskolinimai išaugo 4 proc.

Rugsėjį didžiausios pradelstų skolų sumos vienam gyventojui teko Palangoje (1 878 litai), Kaune (1 145 litai), Vilniuje (946 litai) ir Klaipėdoje (890 litų), mažiausios – Švenčionyse (47 litai), Lazdijuose (84 litai), Birštone (94 litai) ir Šalčininkuose (101 litas). Šis rodiklis apskaičiuojamas, remiantis gyventojų skaičiaus ir pradelstų skolų sumos santykiu.

Pasak M.Zaikausko, gyventojai gali ne tik kartą per metus nemokamai sužinoti savo dešimties metų pradelstų skolų istoriją, esamus įsiskolinimus ir kokios įmonės per pastaruosius dvejus metus domėjosi jų kredito istorija, tačiau ir viešinti savo skolininkus – fizinius ir juridinius asmenis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką