TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Per septynerius metus Lietuva gaus 8,351 mlrd. eurų ES paramos

Eurai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Eurai
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Komisija (EK) patvirtino Lietuvos Respublikos partnerystės sutartį, kuri nustato Europos struktūrinių ir investicinių fondų investicijas 2014-2020 metais. Pagal šią sutartį iš penkių fondų Lietuvai skirta 8,351 mlrd. eurų.

Partnerystės sutartyje septyneriems metams Lietuvai numatyta 3,501 mlrd. eurų iš Europos regioninės plėtros fondo, 2,049 mlrd. eurų – iš Sanglaudos fondo, 1,613 mlrd. eurų – iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, 1,127 mlrd. eurų – iš Europos socialinio fondo bei 63 mln. eurų – iš Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo. Dar 31,8 mln. eurų numatyta pagal Jaunimo užimtumo iniciatyvą.

„Lietuva yra tarp pirmųjų Europos Sąjungos narių, turinčių jau patvirtintą dokumentą, kuris priartina mus prie tikslo visu pajėgumu investuoti Partnerystės sutartyje įvardytą sumą – daugiau kaip 8 milijardus eurų Europos struktūrinių ir investicinių fondų lėšų. Siekiant sklandaus perėjimo iš vieno finansavimo septynmečio į kitą, naujojo laikotarpio valstybės investicijos kol kas finansuojamos pagal laikinąją tvarką“, − sako finansų ministras Rimantas Šadžius. Jis primena, kad pirmieji mokėjimai pagal minėtą tvarką buvo įvykdyti, investuojant į  socialinius projektus.

Tarp pirmųjų ES valstybių partnerystės sutarčių projektus kartu su Lietuva buvo parengusios Latvija ir Estija. Jos visos prisijungia prie Danijos, Vokietijos, Lenkijos ir Graikijos, kurių analogiškus dokumentus EK jau yra patvirtinusi.

Skatins ekonomikos augimą

Partnerystės sutartis – vienas iš pagrindinių strateginių dokumentų, pagal kurį EK skiria Lietuvai 2014–2020 m. Europos struktūrinių ir investicinių fondų lėšų ekonomikos augimui skatinti, darbo vietoms kurti, kaimo plėtrai ir žuvininkystei. Ji apima penkių ES fondų veiksmingo ir efektyvaus panaudojimo strategiją, kuri vienija vienuolikai tematinių tikslų skiriamą finansavimą.

Pagrindinės numatomų investicijų kryptys – inovacijų, mokslo tyrimų, technologinės plėtros skatinimas, verslo konkurencingumas, švietimas, užimtumas ir skurdo mažinimas, ekonominė infrastruktūra, energijos vartojimo efektyvumas.

Finansų ministerija koordinavo Partnerystės sutarties rengimą. Viešuosiuose aptarimuose, 2014-2020 m. komisijoje ir, teikiant pasiūlymus dėl finansavimo prioritetų, aktyviai dalyvavo socialiniai ir ekonominiai partneriai, visuomenės atstovai, ministerijos ir joms pavaldžios įstaigos.

Patvirtinus Partnerystės sutartį, atsiveria kelias su EK baigti oficialias derybas ir dėl Lietuvos 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos, kuri buvo pateikta Komisijai derinti šiemet kovą.

Birželio pradžioje Vyriausybė patvirtino atsakomybės ir funkcijų paskirstymo tarp institucijų, įgyvendinant 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programą, taisykles. Jos nustato dalyvaujančių institucijų funkcijas bei atsakomybę, taisyklių pagrindu kuriama valdymo ir kontrolės sistema, kurią artimiausiu metu vertins Valstybės kontrolė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką