Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Per žiemos atostogas rusai užplūdo Druskininkus

Lietuviams, panorusiems šventiniu laikotarpiu kelias dienas praleisti Druskininkuose, teko gerokai nusivilti. Kurorte žiemos šventes pasiryžę sutikti rusai užbėgo jiems už akių. Keliones pradėję planuotis prieš gerą pusmetį jie užpildė visus Druskininkų viešbučius, vandens pramogų parką, slidinėjimo areną.
Atostogauti atvykstantys rusų turistai.
Atostogauti atvykstantys rusų turistai. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Nuo katalikiškų Kalėdų iki pat sausio 10 d. Druskininkai ūžia – viešbučiai pilnutėliai, laisvų vietų nakvynei nė su žiburiu nerasi.

„Pilnas miestelis, jau dabar nėra laisvų vietų. Labai gerai viešbučiai užpildyti, vietų gauti beveik neįmanoma“, – patvirtino Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro  direktorius Rimantas Palionis.

Rusai į Druskininkus atvyksta per kelionių agentūras. Vien trečiadienį Vilniaus traukinių stotyje iš traukinio Maskva–Vilnius į Druskininkus poilsiauti patraukė 130 turistų. Dauguma jų Lietuvoje poilsiaus savaitę, čia švęs ir stačiatikių Kalėdas.

Rusams rojus

Pasak Druskininkų vandens parko ir jam priklausančio viešbučio bei naktinio klubo rinkodaros vadybininkės Regvitos Vaškevičienės, rusai šiuo metu sudaro apie 70 proc. visų kurorte poilsiaujančių žmonių.

„Tikrai, kaip mes juokaujame, rusai šiomis savaitėmis okupavę Druskininkus“, – šypsojosi vadybininkė.

Pasak Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktoriaus R.Palionio, Druskininkai šiemet sulaukia didesnio rusų susidomėjimo nei anksčiau.

„Pagyvėjimas tikrai jaučiasi. Infrastruktūros išplėtimas davė didžiulį pliusą, bet ypač jis pasijaus dar kitais metais, nes klientai areną atrado tik šiemet. Taip pat traukia gera kaina, lyginant su Rusija. Žavi ir galimybė susikalbėti savo kalba, mentaliteto panašumai“, – priežastis, kodėl rusai renkasi Naujuosius metus pasitikti Lietuvos kurorte, vardijo R.Palionis.

Rusai šiomis savaitėmis okupavę Druskininkus, – juokauja vietos verslininkai.

Poilsiautojų iš Rusijos banga pagyvino ir sniego pramogų arenos „Snow Arena“ gyvenimą. Anksčiau tik savaitgaliais sulaukdavusi 1500 klientą per dieną, dabar arena tokiu klientu srautu džiaugiasi kasdien.

„Gruodžio 28 d. sulaukėme ir rekordinio 2 tūkst. lankytojų skaičiaus per dieną“, – pažymėjo „Snow arenos“ direktorius Vytautas Žibūda.

Kuria specialias pramogas

Druskininkų viešbučiai, klubai, kavinės netruko prisitaikyti prie atvykstančių rusakalbių poreikių.
Dalis viešbučių per šių Naujųjų metų sutiktuves ėmė rengti ir specialius rusiškus vakarėlius.

„Rengdami viešbučio gyventojams Naujųjų metų sutikimo šventę atsižvelgėme į tai, kad dauguma apsistojusiųjų yra rusai. Vakaro vedėjas buvo rusakalbis, pakvietėme atlikėjus, dainuojančius jų kalba. Dabar naktiniame klube rengiame ir rusišką vakarėlį, kad atvykę žmonės turėtų ką veikti“, – tvirtino Druskininkų vandens parko ir jam priklausančio viešbučio bei naktinio klubo rinkodaros vadybininkė R.Vaškevičienė.

Pripažįstant, kad daugelis rusų, atvykę į Druskininkus, nori išbandyti ir čia įsikūrusius pramogų parkus, daugelis Druskininkų viešbučių ėmėsi kurti specialius paketus, kur į nakvynės kainą įskaičiuojamas ir apsilankymas sniego pramogų arenoje ar vandens parke. Vienam žmogui parai toks paketas atsieina vidutiniškai apie 300 litų.

Džiaugiasi intelektualais

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius R.Palionis pažymi, kad į Druskininkus plūsta ne tokie rusai, kokie vasaromis siaučia Palangoje.

„Pastebime, kad atvyksta intelektualesni žmonės. Ne tie naujieji rusai, kurie labai mėgtų mėtytis pinigais. Dabartiniai turistai daugiausia domisi poilsiu ir pramogomis. Tiesa ta, kad ruso šiandien baisiai nenustebinsi, jis daug kur buvęs, visko matęs, tačiau nėra tokių, kurie tik mėtosi pinigais ir jiems niekas neįdomu. Dabartiniai turistai apsiskaitę, išsilavinę, sportuojantys“, – giria lankytojus R.Palionis.

Pasak jo, daugiausia turistų vidutinio amžiaus, su šeimomis.

R.Palionis pastebėjo, kad pastačius sniego pramogų areną į Druskininkus atvyksta daugiau turistų iš Rusijos, tačiau ir anksčiau, pasak jo, pramogų netrūko.

„Anksčiau, kol nebuvo arenos, jie nuomodavosi paprastas slides, dabar eina į areną. Arena dar daugiau dėmesio, mūsų skaičiavimais, sulauks kitąmet, nes šiemet rusai ją dar tik atrado. Tačiau sporto pramogos juos traukia ne tik ant slidžių – štai dar ir dabar, kai nėra sniego, gausiai nuomojamasi dviračių. Vakar viena šeima Grūto parke šventė dukros trejų metų gimtadienį“, – pažymėjo turizmo centro vadovas.

Rusai nėra „paskutinės minutės“ turistai.

Druskininkų verslininkai pastebi, kad atvykstantieji turistai iš Rusijos ne tik intelektualesni, bet ir pakankamai pasiturintys.

Tuo tarpu lietuviai šventiniu laikotarpiu Druskininkuose vienadieniai svečiai. Neradę vietos nakvynei, jie į kurortą atvyksta tik trumpam apsilankymui sniego arenoje ar vandens pramogų parke.

„Viešbučiuose užimtumas siekia netoli 100 proc, bet lietuviai vienai dienai paslidinėti tikrai dar gali atvažiuoti. Tiesa, eilių prie keltuvų iki sausio 10 d. tikriausiai nepavyks išvengti“, – atkreipė dėmesį V.Žibūta, „Snow Arenos“ direktorius.

Planuoja iš anksto

Kitąmet Naujuosius metus pageidaujantiems sutikti lietuviams Druskininkų turizmo ir verslo informacijos vadovas R.Palionis rekomenduotų nakvyne rūpintis kone jau dabar, nes rusai nėra „paskutinės minutės“ turistai.

Tai patvirtina ir Druskininkų vandens parko rinkodaros vadybininkė R.Vaškevičienė. Anot jos, rusai jau dabar pradėjo užsakinėti vietas viešbutyje kitiems Naujiesiems metams.

„Šiemet jau rugsėjį ir spalio pradžioje Naujiesiems metams visi kambariai buvo užsakyti. Domėtis Naujųjų metų sutikimu rusai pradeda nuo kovo–balandžio mėn. Jau tada pradeda rezervuoti kambarius“, – pažymėjo pašnekovė.

Pagal oficialią statistiką, Druskininkuose praėjusių metų sausį-rugsėjį apsilankė 15 proc. daugiau turistų nei 2010 metais. Užsienio turistų skaičius išaugo 16,3 proc., o turistų iš Lietuvos – 14 proc.
Lyginant 2010 ir devynių praėjusių metų mėnesių statistiką Druskininkų apgyvendinimo įstaigų pagrindinės atvykstamojo turizmo rinkos lydere tapo Rusija, iš kurios sulaukta 44,8 proc. daugiau turistų nei 2010-aisiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius