TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pernai draudimo rinka mažėjo, atsigavimo tikimasi antrąjį šių metų pusmetį

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusiais metais Lietuvos draudimo rinkoje buvo pasirašyta beveik 1,5 mlrd. litų įmokų – 24 proc. mažiau nei 2008 m., teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Draudimo įmonių bendras neaudituotas pelnas siekė daugiau nei 103 mln. litų ir, lyginant su 2008-aisiais, išaugo 14 proc. Draudimo priežiūros komisija prognozuoja, kad pirmieji draudimo rinkos atsigavimo ženklai turėtų išryškėti tik antrą šių metų pusmetį.

„Pernai šalies draudimo rinka ir toliau traukėsi, tačiau toks smukimas buvo natūralus ir atspindėjo tiek bendrą Lietuvos ekonomikos situaciją, tiek vartotojų nuotaikas. Praėjusiais metais didžiausią smūgį patyrė ne gyvybės draudimo rinka – 2008-aisiais augusi 13 proc., 2009 m. smuko beveik trečdaliu. Prognozuojame, kad bendras draudimo rinkos mažėjimas šiemet bus nežymus ir turėtų siekti apie 2 proc. Be to, turėtų atsigauti dvejus metus kritęs gyvybės draudimas, kurio augimas gali siekti 4 proc., tačiau ne gyvybės draudimas preliminariai dar gali sumažėti maždaug 5 proc.“, – teigia Mindaugas Šalčius, Draudimo priežiūros komisijos pirmininkas.

Praėjusiais metais, palyginti su 2008 m., ne gyvybės draudimo įmokos sumažėjo 30 proc. ir siekė beveik 1,1 mlrd. litų, o išmokos augo 12 proc. ir sudarė 829,8 mln. litų. Daugiausia buvo išmokėta TPVCA (transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės), kasko (transporto priemonių) ir kredito draudimo grupėse. Pasak M. Šalčiaus, labiausiai pernai nukentėjo kredito draudimas, nes šioje grupėje išmokos, lyginant su 2008-aisiais, padidėjo 126 mln. litų.

Gyvybės draudimo įmokos, lyginant su 2008 metais, sumažėjo 9 proc. ir siekė 486,7 mln. litų, o išmokos krito 15 proc. ir sudarė 230,1 mln. litų. „Gyvybės draudimo rinka prieš dvejus metus susitraukė net trečdaliu, o pernai jau buvo galima pastebėti pirmuosius atsigavimo ženklus – per metus nuosmukis sumažėjo. Tai lėmė suaktyvėjusios vertybinių popierių rinkos bei šalies ūkio stabilizacija“, – sako Draudimo priežiūros komisijos pirmininkas.

2009 m. Lietuvoje registruotų draudimo įmonių investiciniai portfeliai išliko konservatyvūs, t.y. didžioji jų dalis buvo nukreipta į išsivysčiusių šalių vyriausybių ir įmonių skolos vertybinius popierius. Tai padėjo šalies draudikams išlaikyti stabilią finansinę padėtį visus metus.

Pernai, kaip ir 2008-aisiais, mokumo koeficientas išliko stabilus bei pakankamas. Šis rodiklis rodo, ar draudimo įmonės turi pakankamai nuosavo kapitalo prisiimtai rizikai padengti. Praėjusiais metais šis koeficientas buvo dvigubai didesnis nei minimali leistina riba.

Praėjusių metų pabaigoje veikė 14 Lietuvoje registruotų draudimo bendrovių – 6 gyvybės bei 8 ne gyvybės ir toks pats skaičius kitų Europos Sąjungos valstybių narių draudimo įmonių filialų, įsteigtų Lietuvoje – 6 gyvybės ir 8 ne gyvybės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Rinka
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką