Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 19, 11:53

Pernai visuomenei atverta beveik dukart daugiau duomenų

Per metus atvertų duomenų rinkinių skaičius padidėjo beveik du kartus, o besidominčių jais skaičius išaugo penkis kartus, rodo Informacinės visuomenės plėtros komiteto apžvalga.
VPN
VPN / 123RF.com nuotr.

Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, šiemet tikimasi atverti dar bent 500 duomenų rinkinių.

„Šiemet tikimės dar labiau suaktyvinti patį duomenų atvėrimo procesą ir atverti ne mažiau kaip 500 duomenų rinkinių, tarp kurių bus ir didelės vertės duomenys, galintys tapti naujų produktų ir technologijų pagrindu“, – ministerijos pranešime teigė A.Armonaitė.

Apžvalgos duomenimis, Lietuvos atvirų duomenų portale (ADP) atvertų duomenų nuo 2020 metų apimtys išaugo 94 proc., o tai beveik penkis kartus padidino ir naudotojų skaičių. Pernai duomenų rinkinių peržiūrų skaičius išaugo 20 kartų – jie peržiūrėti beveik 140 tūkst. kartų ir beveik 11 tūkst. kartų parsisiųsti naudoti.

Daugiausiai lankytojų užklausų sulaukiama dėl Registrų centro atvertų Adresų registro ir Juridinių asmenų registro duomenų.

Atvirais duomenimis gausiausiai pernai papildytos ūkinės veiklos ir verslo bei ekonomikos ir finansų sričių kategorijos – atitinkamai 52 ir 50 rinkinių. Aplinkos srities kategorija pasipildė 25 rinkiniais, valstybės valdymo, viešojo administravimo – 21 rinkiniu, transporto ir ryšių –18 rinkinių, sveikatos apsaugos – 15, socialinės apsaugos – 9, švietimo – 4 duomenų rinkiniais.

Šiemet planuojama atverti Georeferencinio pagrindo kadastro duomenis – čia kaupiami vektoriniai žemėlapio duomenys gali būti naudojami visose srityse, kur reikalingas žemėlapis. Taip pat šiais metais turėtų būti pateikti meteorologiniai duomenys, kurie būtų naudingi ūkininkams, taip pat leistų tiksliau informuoti apie oro sąlygas.

Be to, šiais metais bus ieškoma būdų atverti bent dalį prekių ir paslaugų duomenų rinkinių – verslas ir visuomenė galėtų atsisiųsti duomenis apie gamintojus ir paslaugų teikėjus, prekių ir paslaugų parametrus, prekės ekologiškumą.

Ateityje bus prieinami ir nekilnojamojo turto duomenų rinkiniai – jie būtų vertingi planuojant įsigyti nekilnojamąjį turtą, norint patikrinti privačių valdų sklypų ribas, taip pat planuojant verslo veiklą atsižvelgiant į žemės panaudojimą ir paskirtį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką