Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pigesnės įmonių finansinės ataskaitos internetu tapo prieinamos visiems

Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje veikiančių įmonių finansinės veiklos duomenys tapo prieinami visiems interneto naudotojams, o metinių finansinių ataskaitų rinkinius iš verslininkų Registrų centras nuo šiol priims tik elektroniniu pavidalu.

Nuo pirmadienio norintys susipažinti su bet kurios įmonės finansinės veiklos rezultatais, galės tai padaryti internetu. Naujoji paslauga teikiama Registrų centro klientų savitarnos sistemos vartotojams, kuriais gali tapti visi elektroninio parašo turėtojai ir internetinės bankininkystės paslaugomis besinaudojantys asmenys.

Įmonių metinių finansinių ataskaitų pateikimas elektronine forma vartotojams kainuos 31 Lt už visą finansinių ataskaitų rinkinį arba po 7,75 Lt už kiekvieną atskirą ataskaitą, t.y. 40% pigiau nei tų pačių dokumentų spausdintų kopijų pateikimas Registrų centro padaliniuose.

Iki šiol įmonių metinės finansinės ataskaitos tretiesiems asmenims buvo teikiamos tik gavus raštišką motyvuotą prašymą arba pasirašius atitinkamų duomenų pirkimo sutartį. Nuo šiandienos gaunant finansinius įmonių duomenis Registrų centro klientų savitarnos sistemoje jokios sutartys ar prašymai nebus pasirašomi.

Pagrindiniai įmonių veiklos finansinių duomenų vartotojai anksčiau buvo verslo konkurentai, smulkieji akcininkai, kredito įstaigos ir žurnalistai. Prognozuojama, kad palengvinus įmonių finansinių ataskaitų prieinamumą šiais duomenimis ims taip pat aktyviai domėtis įmonių darbuotojai bei juos vienijančios profesinės sąjungos.

Naujovės palies ne tik įmonių finansinių ataskaitų duomenų vartotojus, bet ir šios informacijos teikėjus – verslininkus.

Nuo praėjusio penktadienį, sausio 22 d., Registrų centras nebepriima nei popierinių, nei ABBYY eFormFiller programine įranga sudarytų metinių finansinių ataskaitų rinkinių. Finansinės ataskaitos nuo šiol bus pildomos ir teikiamos Juridinių asmenų registro tvarkytojui tik interaktyviuoju būdu, kuriam naudojama vienintelė programinė įranga – vartotojo pasirinkta interneto naršyklė.

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką