Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 26d. 23:04 , Atnaujinta: 2012 liepos 27d. 11:07

Gedimino pilies papėdėje – „Kempinski“ prabanga

Pro prezidentinių apartamentų langus atsivers Katedros aikštė.
Viešbučio nuotr. / Pro prezidentinių apartamentų langus atsivers Katedros aikštė.
Rugsėjo 5-ąją, po kelerių metų atidėliojimo, bene gražiausioje sostinės vietoje – priešais Katedros aikštę ir Gedimino pilį – šimtamečiame buvusio telegrafo pastate duris atvers pirmasis Baltijos šalyse viešbutis „Kempinski Hotel Cathedral Square Vilnius“.

Jo vadovas Noelis Attard‘as negali įvardyti tikslaus investicijų į šį viešbutį dydžio, tačiau pabrėžia, jog šiuo metu Europoje aukščiausios klasės 5 žvaigždučių viešbučio kambarį įrengti kainuoja nuo 400 tūkst. iki 500 tūkst. eurų. Taigi vien į 96 kambarius bei apartamentus galėtų būti investuota apie 138 mln. Lt.

Tai bus prabangiausias, labai aukštos kokybės paslaugas teikiantis 5 žvaigždučių viešbutis Lietuvoje. Čia bus 96 kambariai, įskaitant paprastus ir prezidentinius apartamentus, posėdžių salės, verslo centras, restoranas, baras, uždaras baseinas, pirtis, SPA centras. Prezidentiniai apartamentai taip pat bus prabangiausi šalyje. Iš jų atsivers Katedros aikštės panorama.

Viešbučio kambarys parai kainuos nuo 550 (iš anksto užsisakant standartinį kambarį su dvigule lova) iki 8 tūkst. Lt (vietoje užsisakant prezidentinius apartamentus).

Įsitvirtinti prireiks trejų metų

„Kempinski“ atidarymas Vilniuje buvo atidedamas ne kartą. N.Attard‘as guodžiasi,  kad atidarymo data viešbučio sėkmei didelės įtakos neturi, nes aukščiausios klasės viešbučių paklausa yra visose šalyse – to paties tikimasi ir Vilniuje. Derindamas atidarymo laiką, viešbutis turėjo atsižvelgti ir į investuotojų rekomendacijas vietos rinkoje dėl ekonominės ir infrastruktūros situacijos.

„2009-aisiais, kai planavome atidaryti viešbutį, su investuotojais įvertinome, jog dėl pasaulinės ekonominės krizės, taip pat ir dėl sumažėjusių oro linijų skrydžių į šalį, tai nebuvo pats palankiausias laikas atidarymui“, – prisimena N.Attard‘as.

Pasak jo, prireiks nemažai laiko įsitvirtinti rinkoje: „Įprasta, kad naujam žaidėjui atėjus į viešbučių rinką prireikia nuo metų iki trejų užimti norimą poziciją. Pirmaisiais metais paklausą turėtų garantuoti Lietuvos pirmininkavimas ES, bet labiausiai savo sėkmę siejame su Skandinavija, Vokietija, Didžiąja Britanija.“

Tačiau patį viešbutį ketinama atidaryti santūriai – bus surengta tik simbolinė ceremonija.

Lietuvai tai – kokybės ženklas

Lietuvai tai – kaip kokybės ženklas. „Kempinski“ yra tikrai ne kiekvienoje šalyje, o čia – istorinėje vietoje, ypatingame name.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė labai džiaugiasi šio viešbučio atsiradimu: „Lietuvai tai – kaip kokybės ženklas. „Kempinski“ yra tikrai ne kiekvienoje šalyje, o čia – istorinėje vietoje, ypatingame name, ir viešbutis tikrai labai daug jėgų skiria mokymams, kokybei. Čia bus tikras 5 žvaigždučių viešbutis.“

LVRA prezidentė pastebi išskirtinį „Kempinski“ bruožą: viešbutis turės dideles sales, ko neturi kiti Vilniaus senamiesčio viešbučiai, tad Lietuvos pirmininkavimui ES tai bus labai didelis privalumas.

„Kempinski Hotel Cathedral Square Vilnius“ praplės rinkos galimybes, sudarys sąlygas konkuruoti, ypač šalia esantiems viešbučiams „Stikliai“ ir „Narutis“.

Nors E.Šiškauskienė labiausiai džiaugiasi dėl prasiplėsiančių konferencinio turizmo galimybių, „Kempinski“ akcentuoja ne tik savo verslo centrą, bet ir SPA centrą kaip nepakankamai išnaudotą nišą Lietuvoje.

Bandys įvesti europines kainas

Lietuvoje šiuo metu veikia septyni 5 žvaigždučių viešbučiai. Penki jų – Vilniuje („Stikliai“, „Narutis“, „Radisson Blu Astorija“, „Ramada Hotel and Suites Vilnius“ bei „Le Meridien Villon Resort & Convention Centre“) ir du Palangoje – „Auska“ ir „Palanga“.

„Palanga labai įtiko rusams, – pastebi LVRA prezidentė. – Ypač „Palanga“, kuri įrengė atskirą SPA pastatą. Tad jie su 5 žvaigždėmis, kurių rusams „mirtinai“ reikia, yra labai reikiamoje vietoje ir siūlo tinkamas kainas. Nors jos ir didelės, šie viešbučiai geriausiai ir laikosi, nes 2–3 žvaigždučių viešbučiai negali konkuruoti su butų ir apartamentų nuoma.“

E.Šiškauskienės teigimu, prabangiausi Lietuvos viešbučiai laikosi puikiai, tik kol kas jiems nepavyksta padidinti kainų: „Kas pas mus litais, tas kitose ES šalyse – eurais: tiek maistas, tiek viešbučių kambariai. Tad mes labai nukenčiame. Investicijos ir projektai lietuviams kainuoja tikrai ne pigiau nei kitoms ES šalims, o produktai – dar ir brangesni.“

„Kempinski Hotel Cathedral Square Vilnius“ kainos labiau primins europines. LVRA prezidentė pabrėžia, kad į jį važiuos ne turistų grupės, o dideles pajamas gaunantys verslo klientai, kurie išgalės tiek mokėti už apgyvendinimą.

N.Attard‘as įsitikinęs, kad nacionalinis vežėjas ir daugiau tarptautinių oro linijų, vykdančių skrydžius į Vilnių, iškart padidintų turistų srautus į „Kempinski“. Ir garantuotų pajamas Lietuvai.

Vieni seniausių

* „Kempinski“ viešbučiai priklauso vienai seniausių Europoje prabangių viešbučių sistemų, įkurtų 1897 m. Berlyne.

* „Kempinski“ sistemoje – 74 viešbučiai, veikiantys 31 šalyje.

* Dar penki viešbučiai, įskaitant Lietuvą, bus atidaryti netrukus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką