Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 29d. 16:45

„Pinigų lietus” toliau siurbia pinigus

Televizijos laida
15min.lt nuotr. / Televizijos laida

Trečiadienį Valstybinė lošimų priežiūros komisija, sukvietusi įvairių valstybės institucijų atstovus, aptarė per BTV transliuojamą interaktyvią laidą „Pinigų lietus”. Komisija yra gavusi ne vieną žiūrovų nusiskundimą dėl abejotinų žaidimo taisyklių, didžiulių telefoninių sąskaitų, kurias gauna žmonės, bandantys laimę šieme žaidime.

Pastebima, kad dažniausiai į šias pinkles pakliūna nepilnamečiai ir senyvo amžiaus žmonės.
Dėl žaidimo, kuris rengiamas 25 šalyse, skundų susilaukė ir „15min“. Nepatenkinti skaitytojai informavo, kad taisyklės žaidimo žiūrovams neišaiškinamos iki galo.

„Vieną vakarą toje laidoje buvo prašoma tiesiog suskaičiuoti skaitmenis. Staigiai sumečiau skaičius, atsakymą aš ir mano bičiuliai gavo tą patį – 121, tokį atsakymą pateikė ir keli žiūrovai. Todėl labai nustebome, kad tai neteisingas atsakymas“, – pasakojo vienas klaipėdietis. Pasak jo, žaidimas aukštąjį išsilavinimą turinčius žmones verčia pasijusti kvailai. „Atsakymas buvo 188. Įdomu, pagal kokius kriterijus jie skaičiuoja? Kažkur skaičiau, kad  x šioje laidoje reiškia visai ne daugybos veiksmą, o romėniškąjį 10“, – pasakojo vyras.  

Kad ir kaip beskaičiuotų, tokio atsakymo gauti niekaip nepavyko.  

Žaidimo organizatoriai „15min“ teigė, kad to, kaip spręsti užduotį, jie negali atskleisti, nes tai esą  būtų nesąžininga. Vieni žaidėjai, sužinoję, kaip tai padaryti, būtų pranašesni už kitus. „Kai kurie žaidėjai jau žino, kaip tai padaryti ir jie pateikia atsakymą, jei tik patenka į žaidimą“, – atsakė jie laiške.  

Per trečiadienio pasitarimą Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai informavo apie atliekamus mokestinius tyrimus ir ikiteisminį tyrimą dėl minėto žaidimo organizatorių veiklos. Ryšių reguliavimo tarnybos atstovai supažindino su paslaugų, teikiamų padidinto tarifo telefono abonentams, specifika. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos atstovas informavo apie administracinę bylą, kurioje BTV vadovas kaltinamas pažeidęs Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatas. Taip pat šios institucijos atstovas pažymėjo, jog laida "Pinigų lietus" nebetransliuojama dienos metu ir ją pamatyti galima tik nuo 23 val. iki 6 val.  

Įvertinus gautą informaciją nuspręsta, kad žaidėjai yra tinkamai informuojami apie skambučio, kuriuo dalyvaujama žaidime, kainą, žaidimo transliacijos laikas atitinka Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatas. Kartu nuspręsta labiau informuoti visuomenę apie dalyvavimo abejotinuose žaidimuose riziką bei tėvų pareigą prižiūrėti savo vaikus. Institucijų atstovai išreiškė nuomonę, kad griežtinti reikalavimus telefoninio ir kito ryšio operatoriams dėl padidintų tarifų abonentų naudojimo netikslinga. Dėl sukčiavimo ir kitokio nusikalstamo elgesio, pasinaudojant tokiomis ryšio galimybėmis, nuspręsta visais atvejais kreiptis į teisėsaugos institucijas. 

Temos: 1 Televìzija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką