Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pinigus skaičiuoti reikia nuo vaikystės

Taupyklė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Taupyklė
Šaltinis: 15min
0
A A

Dauguma vaikų savo santaupas laiko taupyklėse, tuo metu specialistai pataria, kad reikėtų vaikus supažindinti ir su kitomis taupymo priemonėmis.

Banko „Danske“ užsakymu komunikacijos planavimo agentūros OMD atlikto tyrimo duomenimis, daugiau kaip pusė tėvų nori, kad vaikai finansų valdymo pagrindų mokytųsi naudodamiesi keletu priemonių. Kas antras tėvas (55 proc.) mano, kad geriausiai vaikai išmoksta elgtis su pinigais turėdami ir grynųjų, ir banko kortelę, 35 proc. mano, kad tam užtenka tik grynųjų.

„Labai svarbu, kad pinigų tema šeimoje nebūtų ignoruojama, – sakė Gerimanta Stankutė, „Danske“ banko socialinės veiklos ir edukacinių projektų vadovė. – Juk būtent vaikystėje formuojasi vaikų požiūris ir įpročiai, kuriuos vėliau keisti labai sunku. Tyrimo rezultatai rodo, kad tėvai pradeda suprasti, jog finansinį raštingumą ugdyti reikia ne tik aptariant smulkaus vaiko biudžeto valdymą, bet ir supažindinant vaiką su įvairiais, dažnai tik suaugusių naudojamais, finansiniais įrankiais.“

Juk norime, kad ateityje vaikai ne tik aklai taupytų, tačiau mokėtų ir protingai investuoti bei užsidirbti.

Paklausti apie taupymą, 73,7 proc. tėvų teigė, kad jų vaikai pinigus laiko taupyklėje, 16 proc. vaikų sutaupytus pinigus perveda į banko sąskaitą. Dešimtadalis tėvų atskleidė, kad jų vaikai pinigų netaupo.

„Nereikia bijoti vaikų mokyti esminių pinigų valdymo principų – juk norime, kad ateityje jie ne tik aklai taupytų, tačiau mokėtų ir protingai investuoti bei užsidirbti. Tėvai, šiuo metu auginantys vaikus, jau atsikratė mitų esą geriausia pinigus laikyti namuose. Todėl ir vaikams turėtų aiškinti apie tai, kokių yra kitų galimybių taupyti pinigus”, – teigė G.Stankutė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką