Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 9d. 08:01

Pirkėją papiktino vaistų etiketė: net ir vaistinės vaistus perka Lenkijoje?

„Nurofen“
Skaitytojos Vilmos nuotr. / „Nurofen“

15min skaitytoją Vilmą nustebino jos įsigytų vaistų „Nurofen“ pakuotė. Mat po lietuviška etikete moteris rado ir lenkišką. Panašu, kad net ir vaistinės vaistus perka Lenkijoje, ironiškai pastebėjo moteris, turėdama omenyje mažesnes vaistų kainas kaimyninėje valstybėje. 15min išsiaiškino, kad tokią lietuvišką etiketę ant lenkiškos užklijavo ne vaistinė, o pats gamintojas.

Vilma vienoje vaistinių pirko „Nurofen Forte“ 150 ml pakuotę. Parsinešusi ją namo moteris pastebėjo, kad etiketė yra dviguba. Nulupusi viršutinę, Vilma pamatė identišką informaciją apie vaistą lenkų kalba.

„Vaistinėse prekiaujama vaistais iš Lenkijos, nulupus lietuvišką etiketę, matoma lenkiška. Vis dar neapsimoka keliauti apsipirkti svetur? Net farmacija tai supranta“, – svarstė Vilma.

Vaistinėse prekiaujama vaistais iš Lenkijos, nulupus lietuvišką etiketę, matoma lenkiška. Vis dar neapsimoka keliauti apsipirkti svetur? Net farmacija tai supranta, – svarstė Vilma.

Lenkijoje tokia pati vaistų pakuotė kainuoja apie 28 zlotus (6,5 euro), Lietuvoje vaistinėje šį preparatą galima nusipirkti už 8–10 eurų.

Nors lietuviška ir lenkiška etiketės vizualiai šiek tiek skiriasi, pateikta informacija apie vaistą yra identiška. Vilma mano, kad šiuo vaistu yra prekiaujama Lenkijoje, o vėliau jau Lietuvos verslininkų vaistai yra perpardavinėjami Lietuvoje.

Skaitytojos Vilmos nuotr./„Nurofen“
Skaitytojos Vilmos nuotr./„Nurofen“
Skaitytojos Vilmos nuotr./„Nurofen“
Skaitytojos Vilmos nuotr./„Nurofen“

Į Lenkiją važiuojantys apsipirkti Lietuvos gyventojai jau seniai atrado, kad pas kaimynus pigesni ne tik maisto produktai, buitinė chemija, technika, bet ir vaistai. Todėl tautiečiai, užsukę į Suvalkus, nepamiršta užeiti ir į vaistinę. Savo patirtimi dažnai jie dalijasi feisbuko grupėje „Apsipirkimas Lenkijoje“ – jų pateikiami čekiai liudija, kad tikrai kai kuriuos vaistus Lenkijoje galima įsigyti pigiau.

Kaip vaistai atsirado Lietuvoje?

Tačiau „Nurofen“ su dviguba etikete Lietuvą greičiausiai pasiekė ne lietuviškai vaistinei įsigijus jį Lenkijoje. Tokį produktą Lietuvos vaistinei , panašu, pateikė pats gamintojas.

„Vaisto registruotojo atstovas Lietuvoje informavo Tarnybą, kad šie vaistai (serija 727163) buvo gaminami Lenkijoje, licencijuoto vaistų gamintojo. Juos perpakavo Lenkijos gamintojas (turintis tam teisę) į lietuvišką pakuotę ir jie buvo oficialiai vežami į Lietuvą, parduodami Lietuvos platinimo įmonėms“, – 15min paaiškino Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT).

Tarnybos Vaistų kontrolės laboratorija nustatė, kad lietuviško ir lenkiško ženklinimo duomenys sutampa: nurodyta ta pati serija, tinkamumo vartoti laikas (09/2019), ta pati informacija dėl vaistinio preparato laikymo sąlygų, tinkamumo vartoti termino atidarius, dozavimo. Sutampa ir vaistinio preparato registruotojo adresas.

Tarnyba šiuo metu laukia papildomos informacijos iš vaistų registruotojo, kodėl būtent taip buvo nuspręsta įpakuoti vaistą – ant lenkiškos pakuotės užklijuoti lietuvišką.

Tarnyba patikino, kad vaistas tikrai yra kokybiškas ir saugus vartoti. Tačiau vaisto registruotojas nesilaikė tam tikrų reikalavimų vaisto pakuotės ženklinimui ir turės tai paaiškinti bei imtis veiksmų, kad tokie atvejai ateityje nepasikartotų.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Temos: 2 Lenkija Vaistai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką