Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 9d. 12:39

Pirkėjai vis dažniau renkasi senos statybos butus

Mažėjant naujos statybos butų pasiūlai pirminėje nekilnojamojo turto (NT) rinkoje, pirkėjai juos tenkinančio būsto ieško antrinėje. Registrų centro duomenimis, tris šių metų ketvirčius iš eilės Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje sandorių skaičius antrinėje rinkoje vidutiniškai didėjo 5 procentais.

Taip pat auga senos statybos būsto paklausa. Vilniuje sandorių skaičius trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su pirmuoju, padidėjo daugiau nei 60 proc., teigiama išplatintame pranešime spaudai.

„Net ir sunkmečiu būsto poreikis išlieka. Tačiau sustabdžius naujų gyvenamųjų projektų statybas bei kaskart įvykus naujos statybos butų kainų korekcijai, rinkoje patrauklių objektų mažėja. Tokios susidariusios aplinkybės keičia pirkėjų įpročius: jie vis aktyviau žvalgosi tiek senos, tiek naujos statybos būsto antrinėje rinkoje“, – teigė „RE/MAX Capital“ vadovas Mindaugas Kazlauskas.

Registrų centro duomenimis, trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su antruoju, labiausiai sandorių skaičius antrinėje rinkoje išaugo Vilniuje ir sudarė 67 proc. viso pardavimo. O tai yra ketvirčiu daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Šiauliuose ir Panevėžyje, kur naujos statybos butų pasiūla net ir NT pakilimo laikotarpiu nebuvo didelė, antrinės rinkos aktyvumas visus šiuos metus išlieka stabilus ir pardavimo sandorių skaičius joje svyruoja nuo 95 iki 99 proc.

Anot Mindaugo Kazlausko, auga domėjimasis ir senos statybos butais. „Kaina yra svarbiausias kriterijus renkantis būstą. Taigi logiška, kad per NT bumą, kai senos ir naujos statybos butų kainos buvo supanašėjusios, žmonės prioritetą teikdavo naujos statybos būstui. Didėjant kainų skirtumui, didėja ir senos statybos butų paklausa. Tokių butų savininkai dažniausiai neturi finansinių įsipareigojimų, todėl lanksčiau reaguoja į besikeičiančią situaciją ir kartais net labiau nei projektų plėtotojai linkę į kompromisus su pirkėjais“, – sakė „RE/MAX Capital“ vadovas.

Trečiąjį ketvirtį daugiausia senos statybos butų pardavimo sandorių įvykdyta Vilniuje – 31 proc. Kituose didžiuosiuose miestuose – Kaune ir Klaipėdoje – atitinkamai 14 ir 11 proc. 

Temos: 1 Statybos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką