Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmą kartą Lietuvoje – oficialus JAV verslo atstovų vizitas

Derybos
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Derybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Amerikos prekybos rūmai Lietuvoje birželio mėnesį organizuoja pirmąją sertifikuotą JAV įmonių verslo misiją Lietuvoje. Šios misijos tikslas – stiprinti ir plėtoti komercinius ryšius tarp JAV ir Lietuvos įmonių, pristatant Jungtinėms Valstijoms verslo plėtros galimybes Lietuvoje bei pritraukiant JAV investuotojus į šalies sparčiai augančias pramonės sritis.

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius surengė pasitarimą aptarti būsimos JAV verslo misijos organizacinius reikalus. Pasitarime dalyvavo nepaprastoji ir įgaliotoji JAV ambasadorė Lietuvoje Eizabeth Anne Derse, būsimo renginio organizacinio komiteto vadovai, projekto partneriai. Ambasadorė pasidžiaugė, kad Premjero A. Kubiliaus ir ūkio ministro D. Kreivio pastangos aktyviai pritraukiant investicijas į Lietuvą ne tik duoda realios naudos Lietuvos ekonomikai, bet ir skatina įvairias asocijuoto verslo struktūras ieškoti naujų bendradarbiavimo formų. „Palaikome Amerikos prekybos rūmų entuziastingą iniciatyvą ir jau dabar galime garantuoti, kad vasaros pradžioje į Lietuvą atvyks ne tik solidi JAV verslininkų delegacija, bet juos lydės ir aukšto rango JAV diplomatijos atstovai, Kongreso nariai, politikai“, – Premjerui sakė ambasadorė A. Derse.

Pirmajai JAV-Lietuvos verslo misijai pasirinktos sritys – informacinės technologijos, klientų aptarnavimo centrai, saulės elementų gamyba, biomasės gamyba, bioplastikų gamyba, teigiama pranešime spaudai.

Būsimos verslo misijos Organizacinio komiteto pirmininkas Tadas Vizgirda tikisi, kad į Lietuvą atvyks 10-15 įtakingų JAV kompanijų, planuojančių plėtoti savo verslą šiame regione. „Pradedant augti Lietuvos ekonomikai, mums, kaip verslo atstovų asociacijai, svarbu skatinti šalies ekonominę plėtrą. Tarptautinių verslo santykių plėtojimas yra svarbus žingsnis siekiant užsibrėžtų tikslų. Kaip rodo patirtis, verslo santykiai tarp Lietuvos ir JAV tikrai turi dar neišnaudoto potencialo. Todėl šia misija mes siekiame plačiau ir giliau pristatyti JAV rinką Lietuvoje bei pristatyti Lietuvos rinkos galimybes Jungtinėms Valstijoms. Labai džiaugiamės, jog sulaukėme didelio Lietuvos Vyriausybės palaikymo bei Lietuvos įmonių susidomėjimo“, – sakė T. Vizgirda.

Tokio tipo verslo misija Lietuvoje organizuojama pirmą kartą ir dėl savo svarbos sulaukė didelio JAV ambasados Lietuvoje, Lietuvos Vyriausybės bei Lietuvos ūkio ministerijos palaikymo. Organizuojant misiją taip pat dalyvauja ir kiti diplomatiniai bei vyriausybiniai abiejų šalių organai: JAV komercijos departamentas, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, VšĮ "Eksportuojančioji Lietuva".

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką