TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmadienį Vilniaus akcijų biržoje tvyrojo optimizmas

Birža
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Birža
Šaltinis: 15min
0
A A

NASDAQ OMX Vilniaus vertybinių popierių biržoje buvo jaučiamos optimistinės nuotaikos, o ir apyvarta buvo didžiausia nuo liepos 20 d. Ir vėl aktyviausiai prekiauta „Aprangos“ akcijomis, kuriomis sudaryta sandorių už 62,8 tūkst. eurų.

Bendrovė artimiausią trečiadienį skelbs 2012 m. II ketv. finansinį rezultatą, kuris veikiausiai bus labai stiprus, tad natūralu, kad susidomėjimas šiomis akcijomis pastarosiomis savaitėmis vėl didėja. Antros pagal pasiektą apyvarta buvo „Linas Agro Group“ akcijos, brangusios 1,97 proc. Bendrovė pranešė ketinanti įsigyti 50 proc. „Dotnuvos projektų“ akcijų, mokėdama už jas 32 mln. Lt.

Priminsime, kad „Linas Agro Group“ jau valdo 50 proc. „Dotnuvos projektų“ akcijų. Bendrovė vykdo savo pažadus didinti akcijų dalį jungtinės veiklos įmonėse – tą jau padarė įsigydama 100 proc. „Kustodijos“. Kita vertus, tai galbūt rodo, kad bendrovei sunkiai sekasi atrasti naujų išorinių pirkinių. Mokama kaina už „Dotnuvos projektus“ neatrodo labai didelė – ji siekia apie 7,7 P/E (jeigu imsime pastarųjų penkerių metų grynojo pelno vidurkį) ir 1,47 P/Bv.

Be to, „Dotnuvos projektai“ yra viena žinomiausių ir didžiausią patirtį turinčių tokio profilio įmonių Lietuvoje, tad natūralu, kad tokias bendroves pigiai įsigyti yra naivu tikėtis.

Trečios pagal apyvartą liko „Panevėžio statybos tresto“ akcijos, kurios pabrango 2,78 proc. iki 1,11 euro. Bendrovės akcijos daugiau dėmesio sulaukia dėl artėjančių II ketv. rezultatų skelbimo bei lūkesčių, kad bendrovė galbūt gali laimėti Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkursą. Taip pat dėmesio sulaukė ir „City Service“ akcijos, pagaliau perkopusios seniai nematytą 1,9 eurų kainos kartelę. Šiandien „Klaipėdos nafta“ skelbė liepos mėn. krovos rodiklius, tačiau jie nenudžiugino – į įmonės talpyklas perkrauta 15 proc. mažiau nei prieš metus naftos produktų. Veikiausiai didžiausią įtaką tam turėjo mažesni krovos iš Rusijos ir Baltarusijos naftos gamyklų kiekiai. Šiomis akcijomis šiandien nesudarytas nė vienas sandoris.

OMX Talino akcijų biržos indekso reikšmė šiandien šoktelėjo 0,33 proc., pasiekta biržos apyvarta buvo ganėtinai nebloga – 794,5 tūkst. eurų. Tiesa, 478,87 tūkst. eurų iš šios sumos pasiekta tiesioginiais „Silvano Fashion Group“ ir „Nordecon“ akcijų sandoriais. Tad atitinkamai šių dviejų bendrovių akcijos buvo aktyviausios biržoje. Be to, „Nordecon“ akcijos pabrango net 5,2 proc. belaukiant II ketv. įmonės finansinių rezultatų, kurie bus skelbiami šį ketvirtadienį. Ir vėl brango „Arco Vara“ bei „Baltika“ akcijos. Akivaizdu, kad geresnių naujienų srautas ir ribota akcijų pasiūla lemia spartų akcijų kainos augimą.

OMX Rygos akcijų indeksas nestojo į kitų šalių akcijų indeksų gretas ir parodė neigiamą dienos pokytį. Apyvarta sudarė 25,8  tūkst. latų ir buvo labai panaši kaip ir penktadienį. Ir vėl didžiausia apyvarta pasiekta „Latvijas Gaze“ vertybiniais popieriais. Sandorių sudaryta 12,5 tūkst. latų, o akcijų kaina krito 1,6 proc. Antroje pagal aktyvumą pozicijoje atsidūrė „SAF Tehnika“ vertybiniai popieriai, brangę 2,9 proc. Bendrovė poryt skelbs 2011/2012 m. IV ketv. finansinius rezultatus. Nors akcijos kaina rodo, kad tikimasi neblogų rezultatų, visgi realiau, kad bendrovė neturės labai kuo nudžiuginti investuotojų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką