Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 9d. 15:36

Pirmininkaujanti Lietuva sieks sutarimo svarbiausiais bankų sąjungos kūrimo klausimais

Rimantas Šadžius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rimantas Šadžius

Antradienį Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybos posėdyje pirmininkaujanti Lietuva įvardijo Bankų sąjungos vystymą kaip vieną svarbiausių prioritetų, teigiama pranešime spaudai.

Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius patikino, kad visomis pastangomis sieks ECOFIN Tarybos sutarimo dėl Vieningo bankų pertvarkymo mechanizmo iki šių metų pabaigos, kad Europos Parlamentas galėtų priimti šį pasiūlymą iki kadencijos pabaigos. Pirmininkaujanti Lietuva tikisi, kad iki šių metų pabaigos ES Taryba ir Europos Parlamentas taip pat priims Bankų gaivinimo ir pertvarkymo ir Indėlių garantijų sistemų direktyvas.

„Sėkmingas Bankų Sąjungos sukūrimas labai svarbus siekiant darnaus Ekonominės ir pinigų sąjungos veikimo bei visos Europos Sąjungos finansų stabilumo. Dėl to labai svarbu užtikrinti diskusijų dėl finansinio stabilumo priemonių pažangą, kuri tiesia kelią tvariam Europos ekonomikos augimui“,– sakė R. Šadžius.

Lietuvos finansų ministras, pirmajame Lietuvos pirmininkavimo ECOFIN Tarybai posėdžiui pabrėžė finansų rinkų ir bankų sistemos stabilumo ir patikimumo svarbą Europos Sąjungos ekonomikai.

Pirmininkaujanti Lietuva pristatė ir kitus prioritetus: efektyviai įgyvendinti neseniai sustiprintos ES ekonominės valdysenos priemones, stiprinti Ekonominę ir pinigų sąjungą, imtis tolesnių žingsnių kovoje su mokesčių vengimu ir sukčiavimu bei užtikrinti, kad laiku būtų priimtas 2014 m. Europos Sąjungos biudžetas.

Per posėdį ES šalių ekonomikos ir finansų ministrai priėmė sprendimą, kuriuo Latvijai priimama į euro zoną ir galės įsivesti bendrąją Europos valiutą nuo 2014 m. sausio 1 d. Latvija taps 18-ąja euro zonos valstybė, šalis galutinai praktiškai pasirengs euro įvedimui per šešis ateinančius mėnesius.

„Pirmininkaujanti šalis sveikina Latviją įstojus į euro zoną. Jos pavyzdys visą Europos Sąjungą skatina tęsti struktūrines reformas ir augimą skatinančią politiką“, – sakė R. Šadžius.

ECOFIN Taryba patvirtino dokumentus, susijusius su ekonominės valdysenos dviejų teisės aktų rinkinio įgyvendinimu, įskaitant ir detalius aprašus kaip euro zonos šalys turės pateikti biudžeto projektus išankstiniam ES institucijų vertinimui. Ekonomikos ir finansų ministrai taip pat priėmė atskiros šalims skirtas konkrečias rekomendacijas, numatytas Europos semestre, kuriomis ES šalys turės vadovautis priimdamos sprendimus dėl ateinančių metų biudžetų, struktūrinių reformų, darbo vietų kūrimo ir socialinės politikos.

ECOFIN Taryba taip pat aptarė birželio 27–28 dienomis Europos Vadovų Taryboje svarstytus klausimus bei pasirengimą G20 šalių finansų ministrų ir centrinių bankų valdytojų susitikimui Maskvoje liepos 19–20 dienomis.

Per darbinius pietus ES ekonomikos ir finansų ministrai numato susitikti su kolegomis iš šalių kandidačių (Turkijos, buvusios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos, Juodkalnijos, Islandijos ir Serbijos) ir apsikeisti nuomonėmis dėl šalių kandidačių pažangos, pasiektos įgyvendinant vidutinės trukmės makroekonomines programas, skatinant struktūrines reformas ir priimti atitinkamas ministrų dialogų išvadas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką