Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Planuodami imti būsto paskolą gyventojai elgiasi apdairiau

Daugiabučiai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Žmonių artimiausio penkmečio lūkesčiai nėra optimistiniai, o tai irgi lemia būsto paskolų rinką.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiuo metu būsto paskolą imti ketinantys gyventojai planuoja įvertinti vidutiniškai trijų skirtingų bankų pasiūlymus. O jau būsto paskolą turintys žmonės teigia rinkęsi dažniausiai iš dviejų šalies bankų pasiūlymų.

 Beveik pusė būsto paskolą imti ketinančių gyventojų pirmiausia dėl paskolos kreiptųsi į banką, į kurio sąskaitą pervedamas darbo užmokestis. Tačiau gera banko, kaip būsto paskolų banko, reputacija pirmam pasirinkimui taip pat svarbi – pagal šį kriterijų į banką dėl būsto paskolos kreiptųsi daugiau nei ketvirtadalis būsto paskolą imti planuojančių žmonių. Tai rodo Danske banko užsakymu tyrimų bendrovės „RAIT“ atliktas būsto paskolą turinčių ir ją imti ketinančių gyventojų nuomonės tyrimas.

Tiek būsto paskolą paėmę, tiek ją imti planuojantys respondentai nurodė, kad sprendimą, kurio banko pasiūlymą pasirinkti, daugiausia lemia banko atstovo patarimai.

Antras pagal svarbą šaltinis – būsto paskolas turinčių draugų ar pažįstamų rekomendacijos. Atitinkamai 51 ir 37 proc. paskolą turinčių ir ją imti planuojančių gyventojų svarbiausiu būsto paskolos banko pasirinkimo kriterijumi įvardino banko atstovo patarimus, 24 ir 34 proc. – paskolas turinčių draugų ir pažįstamų nuomonę.

„Gyventojai, planuodami imti būsto paskolas, elgiasi vis apdairiau – stengiasi susirinkti ir išnagrinėti kuo daugiau informacijos. Prieš priimdami sprendimą gyventojai siekia įvertinti ne tik skirtingų bankų pasiūlymus, išklausyti bankų atstovų patarimų, tačiau atsižvelgia ir į jau paskolas turinčių draugų rekomendacijas. Vis labiau apgalvotas ir pamatuotas būsto paskolas planuojančių imti žmonių elgesys visų pirma rodo, kad gyventojai aiškiai suvokia tokio sprendimo svarbą“, – teigia Danske banko Asmeninės bankininkystės tarnybos direktorė Jūratė Nedzinskienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką