Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 20d. 14:48

Planuojama, kad 2011-aisiais renovuoti bus pradėta 10–20 daugiabučių kas mėnesį

Kauno A.Ramanausko-Vanago gatvės 3-iojo namo gyventojai mažesnėmis sąskaitomis už šildymą džiaugėsi jau pernai žiemą.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno A.Ramanausko-Vanago gatvės 3-iojo namo gyventojai mažesnėmis sąskaitomis už šildymą džiaugėsi jau pernai žiemą.

Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros duomenimis, 2010–ieji metai bus užbaigti pasiekus 540 renovacijos programoje dalyvaujančių daugiabučių ribą. 2011–aisiais planuojama, kad renovuotis pradės po 10–20 daugiabučių kas mėnesį, o 2011–ųjų pabaigoje bendras dalyvaujančių namų skaičius pasieks 780.

„Lietuvoje daugiabučių renovacijos programa prasidėjo 2005–aisiais ir dabar jau 335 daugiabučiai renovacijos darbus yra baigę. Darbų eigoje yra 204, iš kurių aktyviausiai darbai vyksta Panevėžio ir Vilniaus apskrityse (atitinkamai 43 ir 55 daugiabučiai)“, – sakė Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros direktorius Arūnas Aliulis.

Šiais metais aktyviai renovacijos procese dalyvavo beveik pusė visų programos dalyvių – 183 daugiabučiai pagal senąją programą ir 63 pagal naująją. Iš jų visų 42 daugiabučiai darbus baigė šiais metais, o likusieji proceso pabaigą yra numatę 2011–aisiais.

Per praėjusius metus aktyvus gyventojų skatinimas dalyvauti renovacijos programoje negalėjo prasidėti dėl neužbaigto pasirengimo ES JESSICA fondo lėšų panaudojimui. Nors teisės aktų bazė buvo parengta jau metų pradžioje, tačiau Europos investicijų bankas pirmąjį vietos banką (Šiaulių banką) atrinko tik gegužės mėnesį, vidinės tvarkos dėl paskolų teikimo buvo patvirtintos tik rugpjūtį. Pasak Arūno Aliulio, tokiomis aplinkybėmis pasiektą rezultatą – net 63 naująją programą pasirinkusius daugiabučius – galima vertinti tik teigiamai, nes reikia atsižvelgti į objektyvias aplinkybes – ekonominį sunkmetį ir sumažėjusias gyventojų finansines galimybes, dominuojančią neargumentuotą renovacijos kaip reiškinio kritiką, pasyvias savivaldybes.

2011 metų prognozė (780 programoje dalyvaujančių daugiabučių) paremta vertinimais, jog planuojama aktyvi visuomenės informavimo kampanija, jau šių metų pabaigoje dėl didėjančių sąskaitų ir išlaidų šildymui akivaizdžiai sukrutę gyventojai – visa tai leis paspartinti šių metų tempą ir netgi gali kilti problemų dėl besiformuojančių eilių iš renovacijos paraiškų – tiek dėl formalių reikalavimų atitikimų tikrinimo, tiek ir dėl riboto renovaciją koordinuojančių darbuotojų skaičiaus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką