TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Plinta suklastoti eurai (atnaujinta 13.34 val.)

Didžiojoje Britanijoje įspėjama apie pavojingai didėjantį suklastotų euro banknotų skaičių, kurie į apyvartą paleidžiami euro zonos šalyse, daugiausia – Airijoje.
ES valiuta
Plinta suklastoti eurai. / Photos.com nuotr.

Eurų banknotams Jungtinė Karalystė itin patogi, nes siena tarp Šiaurės Airijos, kur atsiskaitoma svarais, ir tarp Airijos respublikos, kur galioja euras, yra nekontroliuojama, o žmonės netrukdomai keliauja ir prekiauja, keisdamiesi pinigais, praneša Lietuvos radijas.

Televizijos kanalo „Sky News“ korespondentai sugebėjo Londone įsigyti suklastotų eurų banknotų už trečdalį jų normalios vertės. Pardavęs klastotę pirklys neslėpė, kad banknotai suklastoti. Banknotų kokybė buvo tokia gera, kad žurnalistai, atsiskaitydami banknotais penkiose įvairiose parduotuvėse ir kavinėse Dubline, nesukėlė jokių įtarimų.

Pasak pranešimų, dažniausiai klastojamas 50 eurų banknotas. Klastotę lengvai atskiria bankai ir valiutos keityklos, tačiau banknotų kokybė pakankamai gera, kad juos priimtų mažesnės parduotuvės ir maitinimo įstaigos, dažnai neturinčios laiko įdėmiau tikrinti banknotų. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius