Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Po 15min publikacijos Vyriausybė apsigalvojo – dėl COVID-19 rems ir gamybos įmones

Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad nuomos subsidiją galėtų gauti ir įmonės, kurios karantino metu negalėjo vykdyti savo nepagrindinių veiklų.
Parduotuvė „Bliss by Violeta“
Parduotuvė „Bliss by Violeta“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Tai buvo padaryta po to, kai antradienį 15min rašė, kad į nuomos kompensaciją negali pretenduoti lietuviškos aprangos gamintojai, kurie nuomoja parduotuves. „Invega“ jiems išaiškino, kad jie yra gamintojai, kurie neprivalėjo nutraukti veiklos dėl karantino.

Trečiadienį Vyriausybė paskelbė, kad tvarka nuo šiol keičiasi.

„Nuo šiol paramą gaus ir tos įmonės, kurių veikla, nebūtinai pagrindinė, karantino laikotarpiu buvo uždrausta arba ribojama ir buvo vykdoma patalpose, dėl kurių kreipiamasi nuomos mokesčio kompensavimo. Pavyzdžiui, į nuomos kompensaciją galės pretenduoti ir gamybos įmonės, užsiimančios ir prekybine veikla“, – pranešime spaudai cituojamas ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

15min rašė apie lietuviškų drabužių gamintoja „Bliss by Violeta“, kuri dėl įstatymų negalėjo pretenduoti į kompensaciją, nors importinės aprangos gamintojai gavo paramą už nuomojamas parduotuves.

„Mums atsisakė suteikti kompensaciją, nes esame ne tik prekybininkai, bet ir gamintojai. Bet juk mūsų pajamos ateina tik iš prekybos. Atrodo labai keistai, kai vietiniai gamintojai paramos negauna, o ji skiriama importine produkcija prekiaujančiam verslui. Tai mažų mažiausia diskriminacija“, – kalbėjo bendrovės vadovas Regimantas Sudžius.

Iki šiol nuomos mokesčio kompensacija buvo teikiama tik įmonėms, kurių pagrindinės vykdomos veiklos buvo draudžiamos ar ribojamos karantino metu.

Dalinis nuomos mokesčio kompensavimas teikiamas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms, kurių metinės pajamos 2019 m. neviršijo 50 mln. eurų arba turto balansinė vertė 2019 m. gruodžio 31 d. neviršijo 43 mln. eurų, ir verslininkams, kurių veikla karantino laikotarpiu buvo uždrausta ar ribojama.

Dalinį nuomos mokesčio kompensavimą gali gauti ir pareiškėjai, kurie 2019 m. gruodžio 31 d. buvo laikomi sunkumų patiriančiomis įmonėmis, tačiau vėliau jų situacija pagerėjo ir paraiškos pateikimo metu jie nėra laikomi patiriančiais sunkumų.

Paraiškas dėl nuomos išlaidų kompensavimo verslininkai galės teikti iki š. m. gruodžio 1 d. Tačiau bus galima kompensuoti tik tas nuomos išlaidas, kurias verslininkai bus patyrę nuo kovo 16 d. iki rugpjūčio 31 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius