Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 17, 15:11

Po palankaus teismo sprendimo Vokietijos „Haix“ tieks avalynę Lietuvos kariuomenei

Lietuvos apeliaciniam teismui nusprendus, kad Vokietijos bendrovė „Haix Schule Produktionsund Vertriebs“ gali tiekti lauko avalynę Lietuvos kariuomenei, pastaroji antradienį pasirašė sutartį su tiekėja.
Lietuvos karys
Lietuvos karys / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Krašto apsaugos ministerijos (KAM)v pranešė, kad Gynybos resursų agentūra rugpjūčio 16 dieną pasirašė sutartį su Lietuvos kariuomenės lauko uniformos batų konkursą laimėjusia Vokietijos įmone.

„Sutartis pasirašyta po to, kai teismas atmetė ieškinį, kuriuo įmonė „Prabos Plus“ teikė pretenziją dėl konkurso rezultatų“, – rašoma KAM komentare.

Apeliacinis teismas rugpjūčio 11 dieną panaikino „Haix“ nepalankų 2021 metų rugsėjį priimtą Vilniaus apygardos teismo (VAT) sprendimą ir atmetė Čekijos bendrovės „Prabos plus“ skundą panaikinti kariškių sprendimą pripažinti Vokietijos įmonę vasarinių batų pirkimo dalies laimėtoja.

„Pirmosios instancijos teismas netinkamai įvertino byloje susiklosčiusią faktinę situaciją ir atliko netinkamą teisinį šios situacijos ir įrodymų vertinimą“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

Mažiau nei prieš metus – 2021 metų gruodį tas pats teismas buvo pritaręs pirmos instancijos teismo išvadai, kad Vokietijos gamintoja pateikė netinkamas garantijas, skirtas ne visam batui, o tik kai kurioms jo dalims.

Tiek Vokietijos gamintoja, tiek kariškiai tuomet Apeliaciniame teisme įrodinėjo, kad „tikrosios“ batų garantijos buvo nurodytos kitame dokumente, tačiau, teismo nuomone, netgi bandant apjungti įmonės pateiktų deklaracijų turinį, jis vis tiek išlieka prieštaringas.

Dar kartą sugrįžti prie tos pačios bylos Apeliacinį teismą šiemet birželį įpareigojo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), panaikinęs Apeliacinio teismo 2021 metų gruodį priimtą nutartį ir grąžino bylą iš naujo nagrinėti.

LAT nuomone, Vokietijos bendrovei nebuvo leista patikslinti ir ištaisyti prieštaravimus deklaracijose, o tai turėjo įtakos teismams vertinant jos veiksmus.

KAM anksčiau BNS buvo nurodžiusi, jog „Haix“ už 6 mln. eurų per trejus metus turėjo patiekti 53 tūkst. porų vasarinių batų, skirtų visų Lietuvos kariuomenės pajėgų rūšių kariams kaip tarnybinė ir kovinė avalynė.

Vokietijos įmonė konkurso nugalėtoja buvo paskelbta 2021 metų birželį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką