Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 01 07, 08:25

Po trejų metų pasaulis gali pajusti kokybiškos kavos trūkumą

Auganti kokybiškos kavos paklausa gali lemti, kad po trejų penkerių metų pradės stigti geros kokybės kavos pupelių, sako Didžiosios Britanijos rinkos ekspertai, rašo telegraph.co.uk.
Kavos pupelės.
Kavos pupelės. / Scanpix/Panthermedia nuotr.

Įvairaus tipo kavinių plėtra Didžiojoje Britanijoje, didesnis kavos suvartojimas ir aukštesnės kokybės kavos paklausos augimas labai greitai gali sukurti struktūrinį disbalansą.

Pastaraisiais metais britų suvartotos kavos kiekis smarkiai augo, o įvairios smulkiosios kavinės dygo visoje šalyje ir mėgavosi augančiu populiarumu.

Maisto ir gėrimų prekes analizuojančios įmonės „Allegra Group“ vykdomasis direktorius Jeffrey Youngas perspėjo, kad augantys reikalavimai kavos kokybei gali lemti kokybiškos kavos trūkumą.

Pastaraisiais metais britų suvartotos kavos kiekis smarkiai augo, o įvairios smulkiosios kavinės dygo visoje šalyje ir mėgavosi augančiu populiarumu.

Iš viso 2015 m. Didžiojoje Britanijoje kavinių skaičius perkopė 20 tūkst., o metinė pardavimų apyvarta išaugo dešimtadaliu – iki 7,9 mlrd. svarų sterlingų.

Be to, britų vartotojai vis labiau tikisi kokybės. Taigi, auga ne tik išgeriamų puodelių skaičius, bet ir kavos dalis juose.

„Troškulys aukštos kokybės kavai lemia, kad jos auginimas nesutampa su pasauline paklausa, ir dėl to šios žaliavos mažėja“ – sakė J.Youngas.

Ekspertas pažymi, kad kava jau tapo prabangos preke, nors daugelis žmonių į ją tebežiūri kaip į pigų malonumą.

„Britanija tampa kavos žinovų šalimi – kaip ir kalbant apie vyną, žmonės nori išmokti kaip ji gaminama ir kaip ją skanauti“, – teigė J.Youngas bei pažymėjo, kad kavos kainos pastaraisiais metais beveik neaugo, todėl kavą auginantiems ūkininkams vis mažiau apsimoka skirti laiką šios kultūros auginimui.

Žaliavų tyrimų įmonės „Mintec“ skaičiavimais, „Arabica“ rūšies kava praėjusiais metais atpigo 35 proc.

Pasaulinei kavos pasiūlai grėsmę kelia ir klimato pokyčiai, dėl kurių gali nukentėti ketvirtadalis Brazilijos, didžiausios pasaulio kavos augintojos, kavos derliaus.

Italijos kavos gamintoja „Illy“ prognozuoja, kad pasaulinė kavos gamyba per ateinantį dešimtmetį turėtų išaugti 40–50 mln. maišų, norint patenkinti didėjančią paklausą.

Į ES šalis importuojama beveik pusė visų pasaulyje suvartojamų kavos pupelių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką