Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 31d. 11:12

Pradės dalyti 57 milijonus eurų šilumos punktams, radiatoriams ir vamzdynams remontuoti

Šilumos punktas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Šilumos punktas

Rugpjūtį startuoja naujas kvietimas daugiabučių namų šilumos punktų, radiatorių, vamzdynų modernizavimui – vadinamajai mažajai renovacijai, kurios metu nereikalaujama pasiekti įprastos renovacijos rodiklių. Vyriausybė tam ekonomikos skatinimo plane numatė 57 mln. eurų.

15min jau skelbė, kad Vyriausybė ekonomikos skatinimo „DNR Plane“ yra numačiusi papildomus 2,2 milijardo eurų. Iš jų 57 milijonų eurų skiriami vadinamajai mažai renovacijai. Kas tai ir kas ja galės pasinaudoti?

Aplinkos ministerijos Klimato politikos grupės patarėja Lina Čeičytė paaiškina, kad mažoji renovacija – tai priemonė, skirta daugiabučių namų vidaus šildymui ir karšto vandens sistemoms modernizuoti. Daugiabučių namų savininkų atstovai gali gauti iki 30 proc. subsidijos, už ją atnaujinti senus punktus ar pakeisti elevatorinius šilumos punktus į naujus automatizuotus, keisti radiatorius, vamzdynus, įrengti termostatinius ventilius, individualius šilumos prietaisus ir pan.

Tam nereikia pasiekti bent C pastato energetinio naudingumo klasės, ar energijos sąnaudas sumažinti bent 40 proc., kaip reikalaujama iš įprastos renovacijos projektų.

„Mažoji renovacija iš esmės yra nukreipta į tuos daugiabučius pastatus, kuriuose šiuo metu yra seno tipo neautomatizuoti šilumos punktai, taip pat pastatai, kuriems šiluma tiekiama atvira šilumos tiekimo sistema. Didžioji tokių pastatų dalis yra miestų senamiesčiuose ir dažniausiai tokie pastatai negali dalyvauti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje apšiltinant pastato sienas bei kitas išorės atitvaras dėl šiems pastatams keliamų specialiųjų reikalavimų“, – sako L.Čeičytė.

Naujas kvietimas pastatų savininkams planuojamas nuo š.m. rugpjūčio iki kitų metų vasario 1 d.

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) kviečia teikti paraiškas ir pretenduoti į šią valstybės paramą daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai, šilumą tiekiančios įmonės, taip pat kiti asmenys, įgalioti daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų.

„Mažosios renovacijos projektu stengiamasi spręsti netolygaus šilumos pasiskirstymo tarp butų problemą, aktualią sovietmečiu statytuose daugiabučiuose. Juose, priklausomai nuo aukšto, kuriame gyvenama, temperatūra butuose gali labai skirtis, tačiau visi gyventojai už šildymą moka tiek pat. Mažosios renovacijos priemonės suteikia galimybę subalansuoti tolygų šilumos paskirstymą daugiabutyje bei sutaupyti 10 proc. ir daugiau šilumos energijos“, – paaiškina Aplinkos ministerija.

Tikimasi, kad mažoji renovacija taps pirmuoju žingsniu kompleksinės renovacijos link, kuri leistų sutaupyti 50–60 pastato šildymui naudojamos energijos.

15min jau rašė, kad įprastos renovacijos projektai stringa: kasmet renovuojama gerokai mažiau namų, nei planuoti 500.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

05:54
01:42
00:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką