Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 2d. 12:36

Praėjusios savaitės žaliavų rinkų apžvalga

Išlydytas auksas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Išlydytas auksas

Praėjusią savaitę Kipro bei euro zonos skolų krizė darė nemažą įtaką žaliavoms. Kiek intensyvesnę prekybą biržose lėmė ekonominiai duomenys atėję iš JAV. Savaitės pabaigoje prekyba buvo neaktyvi, nes JAV bei Europos biržos buvo uždarytos, praneša „FX Trading“ analitikai.

Savaitės pradžioje įtaką naftos kainoms turėjo Kipro naujienos. Pagaliau priėmus Kipro gelbėjimo planą ir šiek tiek nurimus nuogąstavimams dėl Europos ekonominės situacijos pablogėjimo, nafta kilo. Įtaką kilimui taip pat darė ir JAV paskelbti geresni nei prognozuota ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai.

Savaitės viduryje naftos kainos pradėjo kristi, kai JAV buvo paskelbti naftos atsargų duomenys, kurie buvo beveik dvigubai didesni nei prognozuota ir siekė 3,7 mln. Kainos atsitiesė įsijungus palaikymui po to, kai sustiprėjo lūkesčiai dėl energetikos prekių paklausos. JAV 2012 metų ketvirto ketvirčio ekonomikos augimas buvo šiek tiek geresnis nei tikėjosi ekspertai, tačiau buvo padidėjęs, labiau nei laukta, JAV bedarbių paraiškų skaičius.

Kadangi penktadienį JAV bei Europos biržos nedirbo, prekyba naftos produktais pagrindinėse biržose buvo neaktyvi ir „WTI“ kaina ketvirtadienio pabaigoje siekė 97,23 JAV dolerius už barelį, o „Brent“ rūšies nafta 110,02 USD/bbl.

Auksas savaitės pirmoje pusėje judėjo žemyn, bet vis neišblėstantis nerimas dėl Kipro ir Europos ekonominės padėties, palaikė šio tauriojo metalo kainas aukščiau 1600 USD ribos. Nežymų kritimą lėmė geresni nei prognozuota JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymo duomenys, kurie gerino ekonomikos ateities perspektyvą. Antroje savaitės pusėje, sklandžiai atidarius Kipro bankus, aukso paklausa sumažėjo ir kainos tendencija išliko ta pati. Penktadienį, kadangi buvo uždarytos JAV bei Europos biržos, aukso prekyba vyko tik Azijoje, kur šis brangusis metalas nežymiai kilo.

Vario kainos per savaitę kito nedaug, o iš naujienų srauto išskirtume Konge vykstančius karinius neramumus. Ši šalis yra aštuntoje vietoje pagal vario gavybą pasaulyje. Šio metalo kainas taip pat lėmė JAV paskelbti geresni nei tikėtasi pramonės rodikliai. Kitų industrinių metalų kainos per savaitę keitėsi nežymiai, o ir prekyba nebuvo aktyvi.

Platina nuo savaitės pradžios krito apie 6 USD. Savaitės pabaigoje platinos kaina siekė 1570,35 JAV dolerių už Trojos unciją. Sidabras per savaitę taip pat krito ir baigiantis savaitės prekybai kainavo 28,32 USD/t oz.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką