Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pramonė Lietuvoje šiemet padidėjo 8,5 proc., per mėnesį – 1,5 proc.

Mechanizmas, krumpliaračiai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Pramonė
Šaltinis: BNS
0
A A

Pramonės produkcijos gamyba ir pardavimai Lietuvoje sausį-lapkritį, palyginti su tais pačiais mėnesiais pernai, padidėjo 8,5 proc. iki 60,33 mlrd. litų.

Visa pramonės produkcija lapkritį, palyginti su 2010-ųjų lapkričio mėnesiu, padidėjo 0,9 proc. iki 5,828 mlrd. litų, o palyginti su šių metų spaliu – 1,5 proc. (pašalinus sezono įtaką augimas siekė 1,1 proc.), pranešė Statistikos departamentas.

Kasybos ir karjerų eksploatavimo, apdirbamosios gamybos produkcija sausį-lapkritį, palyginti su atitinkamais mėnesiais pernai, padidėjo 11,1 proc., tik apdirbamoji gamyba – taip pat 11,1 proc., o apdirbamoji gamyba, išskyrus rafinuotų naftos produktų gamybą – 12,7 procento. Per mėnesį šie rodikliai atitinkamai sumažėjo 0,3 proc., 0,2 proc. ir padidėjo 2,5 procento.

Elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo apimtys sausio-lapkričio mėnesiais, palyginti su atitinkamu laikotarpiu 2010-aisiais, sumažėjo 11,7 proc., o per mėnesį – padidėjo 20,7 procento.

Anot statistikų, per mėnesį variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių gamybos apimtys padidėjo 59,4 proc., kitų transporto priemonių ir įrangos gamybos – 14,3 proc., kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių gamybos – 10,5 proc., chemikalų ir chemijos produktų gamybos – 9,2 proc., pagrindinių metalų gamybos – 7,3 procento.

Lapkričio mėnesį produkcijos apimtis sumažėjo mašinų ir įrangos remonto ir įrengimo įmonėse (28,1 proc.), odos ir odos dirbinių gamybos įmonėse (12,6 proc.), rafinuotų naftos produktų gamybos įmonėse ( 6,7 proc.), kitų nemetalo mineralinių produktų gamybos įmonėse (4,3 proc.), drabužių siuvimo įmonėse (3,8 proc.).

Kasybos ir karjerų eksploatavimo, apdirbamosios gamybos pardavimo ir paslaugų dalis ne Lietuvos rinkoje sausį-lapkritį, palyginti su tais pačiais 2010-ųjų mėnesiais, padidėjo 1,2 procentinio punkto ir sudarė 67,6 procento.

Didžiausią pardavimo ir paslaugų ne Lietuvos rinkoje dalį šiemet sudarė rafinuotų naftos produktų gamybos įmonių (39,6 proc.), chemikalų ir chemijos produktų gamybos įmonių (14,1 proc.), maisto produktų gamybos įmonių (11,1 proc.), baldų gamybos įmonių (5 proc.) medienos ir medienos gaminių, išskyrus baldus, įmonių (4 proc.) pardavimai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Litas Ekonomika
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką