Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pramonės produkcijos kainos padidėjo 1,1 proc.

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamentas praneša, kad 2010 m. kovo mėn., palyginti su vasario mėn., gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos padidėjo 3,1 procento.

Kasybos ir karjerų eksploatavimo produkcijos kainos padidėjo 0,5 procento, apdirbamosios gamybos produkcijos – 3,6, elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo produkcijos – 0,1, vandens tiekimo, nuotekų valymo, atliekų tvarkymo ir regeneravimo produkcijos – 9,1 procento. Bendrajam kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 7,6 procento pabrangę rafinuoti naftos produktai, 11,4 – chemikalai ir chemijos produktai, 3,8 – gėrimai ir 3,6 procento atpigusios variklinės transporto priemonės, priekabos ir puspriekabės, 1,6 – mašinų ir įrangos remontas ir įrengimas, 2 procentais – elektros įranga. Neįskaitant rafinuotų naftos produktų, parduotos pramonės produkcijos kainos padidėjo 1,5 procento.

Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį padidėjo 1,1 procento. Didžiausią įtaką tam turėjo 6 procentais pabrangę rafinuoti naftos produktai, 4,1 procento – gėrimai, 4 procentais – chemikalai ir chemijos produktai ir 0,7 procento atpigę maisto produktai, 2,6 – mašinų ir įrangos remontas ir įrengimas, 8,6 – elektros įranga. Iš maisto produktų daugiausia atpigo grūdų malimo produktai – 4,5, mėsos ir paukštienos produktai – 4,2 procento, o pabrango duona ir švieži konditerijos kepiniai – 3,7, perdirbti ir konservuoti vaisiai ir daržovės – 2,7 procento. Neįskaitant rafinuotų naftos produktų, Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos padidėjo 0,4 procento.

Ne Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos 2010 m. kovo mėn., palyginti su vasario mėn., padidėjo 5,1 procento. Didžiausią įtaką tam turėjo 8 procentais pabrangę rafinuoti naftos produktai, 13,5 procento – chemikalai ir chemijos produktai, 2,1 – maisto produktai ir 4,8 procento atpigusios variklinės transporto priemonės, priekabos ir puspriekabės, 1,2 – guminiai ir plastikiniai gaminiai, 2,1 – kiti nemetalo mineraliniai produktai. Neįskaitant rafinuotų naftos produktų, ne Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos padidėjo 3,1 procento.

Per metus (2010 m. kovo mėn., palyginti su 2009 m. kovo mėn.) visos parduotos pramonės produkcijos kainos padidėjo 9,5 procento, o neįskaitant rafinuotų naftos produktų – sumažėjo 1,8 procento. Iš visos parduotos pramonės produkcijos daugiausia pabrango rafinuoti naftos produktai – 60,8 procento, žalia nafta – 60,2, atliekų surinkimo, tvarkymo ir šalinimo; medžiagų atgavimo produkcija – 14,1, o atpigo elektros įranga – 14,7, variklinės transporto priemonės, priekabos ir puspriekabės – 9,3 procento.

Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per metus padidėjo 0,5 procento. Iš Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos daugiausia pabrango žalia nafta – 66,3 procento, rafinuoti naftos produktai – 46,1, atliekų surinkimo, tvarkymo ir šalinimo; medžiagų atgavimo produkcija – 21,8, o atpigo elektros įranga – 24 procentais, variklinės transporto priemonės, priekabos ir puspriekabės – 19,3, chemikalai ir chemijos produktai – 15,4 procento.

Ne Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per metus padidėjo 19,4 procento. Daugiausia padidėjo rafinuotų naftos produktų kainos – 65,6 procento ir žalios naftos kainos – 58,3; sumažėjo gėrimų kainos – 21,3 ir kitų nemetalo mineralinių produktų kainos – 15 procentų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką