Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 17d. 14:57

Pramonininkai būsimai valdžiai siūlo apie energetiką kalbėti pažiūrėjus gyventojų kampu

Renginio akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Renginio akimirka

Lietuvos pramonininkų konfederacija sako, kad dabartinės valdžios patvirtintoje Nacionalinėje energetikos strategijoje yra per užsibrėžti pernelyg ambicingi tikslai. Pramonininkai nemano, kad Lietuvos planai statyti Visagino atominę elektrinę yra pamatuoti ir įgyvendinami.

„Visus Nacionalinėje energetikos strategijoje užsibrėžtus tikslus įgyvendinti per 8 metus yra per didelė ambicija Bijau, kad šis kąsnis įstrigs“, – pirmadienį politinių partijų lyderiams pristatydamas pramonininkų siūlymus būsimos Vyriausybės programai sakė LPK prezidentas Robertas Dargis.

Jis pažymėjo, kad, skaičiuojant pagal ES standartus, kai sumokantis daugiau nei 10 proc. savo pajamų asmuo laikomas energetiniu skurdžiumi, visa Lietuva gali būti vadinama energetiniu skurdžiumi, nes mūsų šakyje daugelis gyventojų šildymui ir elektrai išleidžia apie 30 proc. savo atlyginimo.

Pasak R.Dargio, būsima Vyriausybė pirmiausia turėtų galvoti apie tai, kaip sumažinti energetinių išteklių krepšelį.

„Tik matydami gyvenimą gyventojų kampu, galėsime daryti tinkamus sprendimus“, – teigė R.Dargis.

Todėl R.Dargis siūlo kiek patobulinti Lietuvos prioritetų energetikos srityje sąrašą.

„Dujų terminalas, jungtys su kaimynais, biokuras, kogeneracinės elektrinės, Kruonio elektrinės baigimas ir energijos vartojimo efektyvumo didinimas“, – tokį planą būsimai diktavo R.Dargis.

Jis pripažino, kad atsinaujinančių išteklių dalies didinimas gali būti neefektyvus, todėl pirmiausia rekomendavo akcentuoti energetinių išteklių vartojimo efektyvumą.

„Visai neblogas pavyzdys yra danų“, – pažymėjo R.Dargis.

Kalbėdamas susitikime su pramoninkais dabartinis Vyraiusybės vadovas pripažino, kad Lietuvos siekis užsitikrinti energetinę nepriklausomybę yra ambicingas siekis. Tiesa, premjero akimis žiūrint,  šios ambicijos nėra nepamatuotos.

„Nematau, kodėl mes negalime būti pakankamai ambicingi ir kodėl negalėtume būti energetikos resursus eksportuojančia šalimi“, – pramonininkų renginyje sakė A.Kubilius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką