2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Prancūzija ragina JAV „atsitokėti“ ir netaikyti baudžiamųjų muitų

Prancūzijos ekonomikos ir finansų ministras Bruno Le Maire pirmadienį paragino Jungtines Valstijas neįgyvendinti grasinimų įvesti sankcijas Prancūzijai ginče dėl technikos milžinių apmokestinimo ir perspėjo apie atsakomąsias priemones.
Bruno Le Maire
Bruno Le Maire / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Šis prekybos karas nebus niekam naudingas ir aš raginu mūsų amerikiečius draugus pademonstruoti išmintį ir atsitokėti“, – Prancūzijos „Inter“ radijui duotame interviu pareiškė B.Le Maire, JAV vyriausybei judant sankcijų įvedimo link.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas praėjusį mėnesį pagrasino nubausti Paryžių už naują mokestį tokioms technologijų milžinėms kaip „Netflix“ ir „Amazon“ ir įvesti importo muitus 2,4 mlrd. JAV dolerių vertės prancūziškos prekėms, įskaitant prancūzišką vyną, makiažo priemones ir odines rankines.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Donaldas Trumpas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Donaldas Trumpas

Numatyta, kad JAV prekybos pareigūnai iki pirmadienio priiminės įstatymo projekto komentarus, o antradienį numatoma surengti viešą svarstymą, kad fiziniai asmenys ir įmonės galėtų išsakyti savo nuomonę.

B.Le Maire įspėjo apie atsakomąsias priemonės, jei bus nuspręsta įvesti muitus.

„Jei amerikiečiai nuspręs įgyvendinti šį sprendimą ir pradės taikyti sankcijas už skaitmeninį mokestį... tokiu atveju mes imsimės atsakomųjų veiksmų“, – pareiškė ministras ir pridūrė, kad kiek vėliau tą pačią dieną planuoja kalbėtis su savo kolega iš JAV Stevenu Mnuchinu.

B.Le Maire taip pat parašė JAV prekybos atstovui Robertui Lighthizeriui ragindamas netaikyti sankcijų Prancūzijai.

„Primygtinai tvirtinu, kad mūsų mokestis nediskriminuoja JAV bendrovių“, – sakoma laiške, kurio kopiją gavo naujienų agentūra AFP.

Praėjusiais metais Prancūzija patvirtino naują mokestį technologijų bendrovėms vis dar nepavykstant rasti tarptautinio sprendimo, kaip apmokestinti pajamas, gautas už internetinius pardavimus tam tikroje šalyje, net jei bendrovių buveinės yra kitose valstybėse.

Vašingtonas teigia, kad mokestis yra nukreiptas prieš tokias amerikiečių bendroves kaip „Google“, „Apple“, „Facebook“ ir „Amazon“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką