Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 23, 08:58

Prastos žinios besišildantiems malkomis: trūkstant žaliavos, per metus jos pabrango 3 kartus

Nors šildymo sezonas ką tik pasibaigė, būstus besišildantieji malkomis jau skuba apsirūpinti jomis rudeniui ir žiemai. Visgi tai darantys gali nemaloniai nustebti – malkos per metus pabrango 2,5–3 kartus. Pardavėjai sako, kad ne visi žmonės gali staiga skirti tiek pinigų atsargoms, tad vienu kartu malkų nusiperka mažiau. Rinkos dalyviai ir institucijos skaičiuoja, kad kainų pokytį, kaip jau tapo įprasta, lemia žaliavos trūkumas.
Malkos Tik prenumeratoriams
Malkos / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

15min skaitytojas Tomas (vardas pakeistas) sakė, kad pastaruoju metu erdmetris drėgnų beržo malkų kainuoja 75 eurus, kai 2019 metais jis jas pirko už 45 eurus, buvo galima rasti ir už 35 eurus.

Taigi, norint apsirūpinti 10 erdmetrių siekiančiu malkų kiekiu, teks išleisti 750 eurų, tačiau jas dar reikės metus džiovinti.

Panaršius skelbimų portale skelbiu.lt, matyti, kad kainos didėjo – pavyzdžiui, pardavėjas iš Kauno vieną erdmetrį pušų, eglių, drebulių malkų pardavinėja už 40 eurų, juodalksnio – už 45 eurus. Už tą patį kiekį beržo ir ąžuolo malkų teks išleisti po 50 eurų.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Biokuras
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Biokuras

Kitas pardavėjas iš Prienų rajono siūlo aukštesnes kainas – iš jo erdmetrį beržinių malkų galima įsigyti už 65 eurus, juodalksnio – už 60 eurų, sausų pušų – už 50 eurų.

Energetikos ministerija skaičiuoja, kad, remiantis Valstybinių miškų urėdijos (VMU) aukcionų rezultatais, šiemet malkos yra brangesnės 2,5–3 kartus. Kas tai nulėmė?

Anksčiau rinką užpildydavo mediena iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos

Klaipėdos rajone malkomis prekiaujančios įmonės „Malkos kurui“ vadybininkas Vitalijus Zambrinas 15min sakė, kad jo įmonėje kietmetris supjautų ir vartojimui suruoštų beržinių malkų praėjusiais metais kainavo 28 eurus, o dabar – 55 eurus.

Kainų augimą jis siejo su medienos trūkumu, kurį, pasak V.Zambrino, lemia tai, kad daug medienos išvežama iš Lietuvos, o jos tiekimas iš Rytų šalių sutriko.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką