Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 29d. 14:19

Pratęsta galimybė pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis iš Verslumo skatinimo fondo

Vyras prie laikrodžio
„Fotolia“ nuotr. / Vyras prie laikrodžio
Antrąjį kartą pratęsta galimybė pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis iš Verslumo skatinimo fondo. Paskolų sutartis dėl finansavimo galima sudaryti iki 2016 m. birželio 30 d., o paskolų grąžinimas vyks iki 2019 m. pabaigos.

Šiai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotai finansinei priemonei skirta 14,48 mln. Eur Europos socialinio fondo lėšų.

Nuo 2010 metų atsiradusia galimybe pasinaudoti Verslumo skatinimo fondo (VSF) lengvatinėmis paskolomis verslo idėjoms įgyvendinti jau pasinaudojo beveik 1300 smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų, kurių bendra paskolų vertė siekia 19 mln. Eur. Vidutinis paskolos dydis – apie 14 tūkst. eurų. Verslininkai, paėmę paskolą, galės ją grąžinti iki 2019 m. pabaigos. Šiai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotai finansinei priemonei skirta 14,48 mln. Eur Europos socialinio fondo lėšų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė įsitikinusi, kad sudarytos sąlygos ir galimybės ir toliau skatins potencialius verslininkus drąsiau priimti sprendimą steigti darbo vietą sau ir kitiems bei sėkmingai išlaikyti esamas.

Sudarytos sąlygos skatina Lietuvos žmones pradėti savo verslą bei kurti naujas darbo vietas.

„Tikime, kad sudarytos sąlygos skatina Lietuvos žmones pradėti savo verslą bei kurti naujas darbo vietas. Todėl siekėme, kad priemonės galimybėmis būtų galima pasinaudoti kuo ilgiau, kol bus pradėtos įgyvendinti naujos Verslumo skatinimo priemonės“, – pažymėjo ministrė A. Pabedinskienė.

„Per trejus šio projekto metus VSF paskolų portfelis išaugo iki 5 mln. Eur, tai rodo, kad smulkiajam ir vidutiniam verslui yra aktualus lengvatinis finansavimas. Be to, iš naujausio LCKU smulkių ir vidutinių įmonių tyrimo, matome, kad beveik pusė (49 proc.) verslo atstovų  2015 metais numato naujų produktų arba paslaugų įvedimą į rinką. Šie ketinimai tik įrodo, kad smulkiajam ir vidutiniam verslui būdingas nuolatinis judėjimas ir augimas, o tam būtina sudaryti išskirtinį finansavimą. Šiuo atveju „Verslumo skatinimas“ yra vienas geriausių sprendimų verslo pradžiai ir jauno verslo plėtrai“, – teigia Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) administracijos vadovas Fortunatas Dirginčius.

Pradedantiesiems verslininkams vienareikšmiškai pasiteisino Verslumo skatinimo fondo siūlomas finansavimo modelis, todėl sprendimas pratęsti priemonę buvo labai reikalingas.

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), kuri administruoja priemonės įgyvendinimą, generalinis direktorius Audrius Zabotka pritaria, kad pradedantiesiems verslininkams vienareikšmiškai pasiteisino Verslumo skatinimo fondo siūlomas finansavimo modelis, todėl sprendimas pratęsti priemonę buvo labai reikalingas. Tai jau trečioji „Invegos“ administruojama priemonė, kurią pavyko sėkmingai pratęsti pasibaigus numatytam įgyvendinimo terminui ir pasiekus visus užsibrėžtus priemonės rezultatus.

Aktyviausiai fondo paskolomis naudojasi jaunimas iki 29 metų, jiems išduotos paskolos sudaro 37 proc. visų Verslumo skatinimo fondo suteiktų paskolų. Galimybėmis sau susikurti darbo vietą naudojosi ir vyresni nei 50 metų (8 proc.), taip pat bedarbiai (2,2 proc.). Pradėjusieji verslą jau sukūrė daugiau nei 3100 naujų darbo vietų, t. y. daugiau kaip po 2 naujas darbo vietas naujame versle. Verslumo mokymuose jau dalyvavo 5000 potencialių verslininkų.

Apie priemonę

Dėl lengvatinių paskolų (iki 24,9 tūkst. Eur) iš Verslumo skatinimo fondo gali kreiptis fiziniai asmenys ir įmonės iki 1 metų, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą. Gavusieji Verslumo skatinimo fondo paskolą, gali pasinaudoti INVEGOS garantija (iki 80 proc. paskolos sumos).

Paskolas išduoda 56 kredito unijos, jų išdavimą koordinuoja Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU), o fondą valdo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“(INVEGA).

Planuojantys pradėti savo verslą dėl lengvatinių paskolų gali kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją arba artimiausią kredito uniją. Informacijos galima teirautis nemokamu tel. numeriu 8 800 11211 arba ieškoti Lietuvos kredito unijų svetainėje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką