Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prekyba leidimais dalyvauti Kazimiero mugėje Kaune – dvi paros laukimo gyvoje eilėje ir susistumdymai

Prekybininkai savo eilės laukė nuo šeštadienio
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Prekybininkai savo eilės laukė nuo šeštadienio
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune pirmadienio rytas prasidėjo susistumdymu tarp norinčiųjų prekiauti šių metų Kazimiero mugėje kovo 14–16 dienomis. Tautodailininkai ir kiti mugėje ketinantys dalyvauti prekiautojai piktinasi, esą XXI amžiuje Kaune tvarkomasi lyg viduramžiais – žmonės priversti gyvoje eilėje stovėti dvi paras.

Pirmadienio rytą K.Donelaičio gatvėje esančiuose Žemės ūkio rūmuose pradėti pardavinėti leidimai prekiauti Kazimiero mugėje Kaune. Gyva eilė čia formavosi jau nuo šeštadienio ryto – kaip 15min.lt informavo viena iš mugės dalyvių, nenorėjusi skelbti savo pavardės, šeštadienį 6 valandą ryte reikėjo atsistoti į eilę ir laukti, kol pirmadienį 9 val. darbuotojai atidarys kabineto duris ir pradės registruoti dalyvius.

Laukė nuo šeštadienio ryto

„Dvi dienas ir dvi naktis žmonės laukia Donelaičio g. 2. Dar gerai, kad įleidžia į vidų, o ne gatvėje tenka stovėti. Tačiau gyvoje eilėje gali būti trečias, o tavo leidimo numeris bus tik koks 103“, – savaitgalį piktinosi moteris.

Sekmadienio vakarą gyva eilė Žemės ūkio rūmuose išties formavosi. Likus 12 valandų iki leidimų pardavimo pradžios gyvoje eilėje lūkuriavo apie 10 žmonių, tačiau sąraše, kuris pačių prekiautojų iniciatyva buvo pradėtas pildyti dar šeštadienį, jau rikiavosi daugiau nei 120 pavardžių.

Laukiantys gyvoje eilėje koridoriuje rado įvairios veiklos – viena moteris mezgė, kita dirbo kompiuteriu, kažkas skaitė, valgė ar snūduriavo. O prie kabineto durų sėdėjusios moterys saugojo sąrašą teigdamos, kad pernai vienas perpykęs pilietis jį tiesiog suplėšė.

„Viskas dėl geresnės vietos“

„Viskas dėl geresnės prekybos vietos. Tie, kurie užsiregistruoja vėliau, gauna prastesnes vietas. Visi nori prekiauti Laisvės alėjoje, nes čia didžiausi žmonių srautai, tačiau visi joje neišsitenka. Todėl ir nakvojame kiekvienais metais prie durų“, – nelinksmai pasakojo eilėje laukiantys žmonės.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Prekybininkai savo eilės laukė nuo šeštadienio
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Prekybininkai savo eilės laukė nuo šeštadienio

Pirmas nedidelis konfliktas tarp laukiančiųjų kilo jau sekmadienio vakarą. Apie 21 valandą atėjęs užsiimti eilės vyras, išvydęs, kad yra sudarytas sąrašas, kuriame per 120 pavardžių, o koridoriuje laukia tik dešimtadalis susirašiusių, pareiškė, kad jis nesivadovaus tuo sąrašu ir eilė bus tik iš tų žmonių, kurie laukia vietoje. „Ateis tas išsimiegojęs 9 valandą iš sąrašo, o aš čia visą naktį būsiu praleidęs. Aš galiu irgi savo sąrašą sudaryti“, – šaukė prekeivis. 

Pirmadienio rytą, kaip pasakojo knygomis Kazimiero mugėje ketinanti prekiauti moteris, net kilo susistumdymas tarp laukiančiųjų

Pirmadienio rytą, kaip pasakojo knygomis Kazimiero mugėje ketinanti prekiauti moteris, net kilo nedidelis susistumdymas tarp laukiančiųjų: „Net iki muštynių priėjo. Šeštadienį žmonės sustojo į eilę, 9 val. jau buvome 36-i, nors iki registracijos pradžios dar buvo likusios dvi paros. Atvažiavo Panevėžys su savo sąrašais ir kilo muštynės.“

Nori registruotis internetu

Labiausiai prekeivius piktina tai, kad nėra tvarkos. Tokie sąrašų sudarinėjimai, gyvos eilės nukelia visus keliasdešimt metų atgal – juk dabar viskas galėtų būti kompiuterizuota, o leidimai pardavinėjami internetu.

„Juk internetu galima nusipirkti bilietus į bet kokį koncertą ar kitokį renginį, galima pasirinkti vietą ir pan., tai šiais laikais stovėti gyvoje eilėje dvi paras, praleisti dvi naktis nemiegojus, pakaitomis budint, norint papulti į Kauno Kaziuko mugę... Tai nesąmonė“, – įsitikinusi moteris.

Prekiautoja neslėpė, kad visa ši sumaištis kyla ne dėl to, jog kažkam vietos mugėje gali pritrūkti. Tiesiog pirmieji įsigiję leidimus prekiauti turi galimybę pasirinkti tą vietą, kurioje jie ir norėtų įsikurti mugės metu.

Kazimiero mugę organizuoja Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga. Oficialiame jų tinklalapyje rašoma, kad šventė vyks kovo 14–16 dienomis Laisvės alėjoje, Vilniaus gatvėje ir Nepriklausomybės aikštėje Kaune. Čia įsikurs ūkininkai, bitininkai, duonos kepėjai, aludariai, mėsos perdirbėjai, amatininkai, tautodailininkai, muzikantai.

„Šventė skirta parodyti miestiečiams ūkininkų triūso vaisius, sustiprinti kaimo ir miesto tarpusavio ryšį. Kiekvienais metais šventė sulaukia gausaus dalyvių ir svečių skaičiaus“, – rašo mugės rengėjai.

Tačiau jų pačių paklausti, kodėl jau ne pirmus metus kyla tokių nesklandumų dėl leidimų prekiauti, nepavyko. Sąjungos telefonai, nurodyti prie skelbimo dėl Kazimiero mugės, pirmadienį buvo arba užimti, arba išjungti, arba jais niekas neatsiliepė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką