Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prekybininkų skolos maisto tiekėjams perkopė 100 mln. litų

Skolos išieškojimas prasideda nuo išsamių skaičiavimų.
LŽ nuotr. / Skola
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prekybininkams ir perdirbėjams niekaip nepavyksta laikytis reikalavimo laiku atsiskaityti už žemės ūkio produkciją – per tris mėnesius pradelstos skolos tiekėjams išaugo iki 120,6 mln. litų.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, praėjusių metų pabaigoje atsiskaitymo tvarkos nesilaikė 53 didžiosios šalies įmonės. Jos pačios apie tai informavo mokesčių inspektorius, penktadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Praėjusių metų spalį įsigaliojęs įstatymas numato, kad už greitai gendančius žemės ūkio produktus su tiekėjais reikia atsiskaityti per 30, už ilgiau galiojančius produktus – per 60 dienų.
Prasižengusių įmonių pavadinimų inspekcija neskelbia, tik nurodo, kiek siekia jų pradelstos skolos žemės ūkio produkcijos tiekėjams.

Trijų didžiųjų prekybos tinklų – „Maxima“, „Iki“ ir „Norfa“ – atstovai teigė jokių uždelstų skolų ūkininkams ar žemės ūkio produkcijos perdirbėjams neturintys.

„Prekybininkai visuomet tvarkingai sumoka. Matyt, tarp vėluojančių yra žemės ūkio produkcijos perdirbėjai, kurie taip pat privalo laikytis tokių pat terminų“, – aiškino Prekybos įmonių asociacijos vadovas Marius Busilas.

Mėsą, pieną ir daržoves perdirbančių įmonių vadovai taip pat sutartinai tvirtino tiekėjų neskriaudžią.

„Su daugeliu daržoves auginančių ūkininkų už parduotą produkciją mes atsiskaitome jau kitą dieną“, – gyrėsi Kėdainių konservų fabriko vadovas Vygantas Vanagas.

Įstatymas numato, kad ataskaitas apie uždelstas skolas Mokesčių inspekcijai privalo teikti perdirbėjai, kurių metinės pajamos viršija 6 mln. litų, ir prekybininkai, kurių pajamos viršija 20 mln. litų.

Nuo 30 iki 60 dienos tiekėjo naudai skaičiuojamos komercinio kredito palūkanos, nustatomos pagal šalyje išduotų paskolų palūkanų svertinį vidurkį.

Nuo 60 dienos iki atsiskaitymo dienos tiekėjo naudai skaičiuojamos pavėluoto mokėjimo palūkanos.
Už vėlavimą atsiskaityti įmonių vadovams taip pat gresia baudos nuo 500 iki 20 tūkst, litų.
 

Komentarai
Temos Prekyba
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką