Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjerą šokiravo pienininkų prognozuojami nuostoliai dėl Rusijos sankcijų

Nukainoti pieno produktai
Jurgitos Lapienytės nuotr. / Nukainoti pieno produktai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pieno perdirbimo įmonės, Vyriausybės paprašytos suskaičiuoti, kokių nuostolių patirs dėl Rusijos paskelbto embargo europietiškiems maisto produktams, nustebino net visko mačiusius. Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad kai kurie skaičiai tiesiog šokiruojantys.

„Mus truputį tam tikri skaičiai šokiruoja, kur kalbama apie tam tikrus nuostolius per mėnesį galimus. Mane, kaip ekonomistą, šiek tiek šokiruoja, dėl to, kad aš žinau, koks yra metinis pelnas, kokios metinės pajamos. Neaišku, iš kur, praradus trečdalį rinkos – Rusiją, susidaro tokie dideli nuostoliai“, – žurnalistams pirmadienį sakė A.Butkevičius.

Jo teigimu, ketvirtadienį pieno perdirbimo įmonių vadovams visi klausimai bus užduoti tiesiogiai. Susitikime dalyvauti kviečiami ir pieno perdirbėjų asociacijos atstovai.

Iki susitikimo su pienininkais premjeras dar ketina pasimatyti su Finansų ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Muitinės departamento atstovais.

Šios institucijos taip pat per pastarąją savaitę bandė suskaičiuoti, kokių nuostolių Lietuva gali patirti dėl Rusijos embargo. Kol kas jokių skaičių Vyriausybei Finansų ministerija nėra pateikusi.

Anksčiau teigta, kad dėl Rusijos sankcijų labiausiai nukentės keturios pieno perdirbimo įmonės – „Pieno žvaigždės“, „Žemaitijos pienas“, „Rokiškio sūris“ ir „Vilkyškių pieninė“. Įmonės skaičiavo, kad visos kartu dėl sankcijų kas mėnesį praras apie 20 mln. litų pajamų.

Tiesa, visos šios įmonės pabrėžė, kad nors finansinių nuostolių patirs, bet iš esmės sankcijos jų tolimesnei veiklai didelės įtakos neturės.

informacija
VILKYŠKIŲ PIENINĖ, AB
Vadovas: Gintaras Bertašius Darbuotojų sk.: 547 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
ŽEMAITIJOS PIENAS, AB
Vadovas: Robertas Pažemeckas Darbuotojų sk.: 1218 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
PIENO ŽVAIGŽDĖS, AB
Vadovas: Aleksandr Smagin Darbuotojų sk.: 297 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
ROKIŠKIO SŪRIS, AB
Vadovas: Antanas Trumpa Darbuotojų sk.: 997 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką