Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskelbus apie BVP augimą A.Kubilius teigia, kad einame teisinga kryptimi

15min.lt konferencijoje Ministras pirmininkas Andrius Kubilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Lietuvos statistikos departamentas paskelbė, kad antrąjį ketvirtį šalies bendrasis vidaus produktas, palyginti su praėjusių metų antruoju ketvirčiu, augo 1,1 proc., o, palyginti su pirmuoju šių metų ketvirčiu, – 6,6 proc.

Statistikos departamentas praneša, kad remiantis turimais statistiniais duomenimis ir  remiantis ekonometriniais modeliais bendrasis vidaus produktas 2010 m. antrąjį ketvirtį siekė 24286,4 mln. litų to meto kainomis ir, palyginti su 2009 m. antruoju ketvirčiu, padidėjo 1,1 procento (1 pav.), o, palyginti su pirmuoju 2010 m. ketvirčiu, – 6,6 proc.

2010 m. antrąjį ketvirtį teigiami pramonės ir paslaugų įmonėse sukurtos pridėtinės vertės pokyčiai padengė bendrosios pridėtinės vertės mažėjimą statybų sektoriuje. Transporto, pramonės ir didmeninės prekybos įmonėse sukurtos pridėtinės vertės didėjimas lėmė teigiamą bendrojo vidaus produkto pokytį.

Per pirmąjį šių metų pusmetį sukurta 4 4814,3 mln. litų bendrojo vidaus produkto, 0,9 proc. mažiau nei per 2009 m. pirmąjį pusmetį (pokyčiai įvertinti naudojant grandininę pridėtinės vertės apimtį).

„Džiaugiuosi ekonomikos atsigavimo rezultatais. Tai patvirtina, kad einame teisinga kryptimi, Lietuvos ūkis kopia iš krizės, ekonomikos skatinimo planas veikia. Dar reikia tolesnių mūsų pastangų ir laiko, kad įveiktume nedarbą bei biudžeto deficito iššūkius. Tada sausus statistikos augimo skaičius daug labiau pajus ir visi Lietuvos žmonės“, – pranešime spaudai cituojamas ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Pasak premjero, nedarbo lygis Lietuvoje, nors ir yra mažiausias Baltijos šalyse, išlieka itin aukštas, tad Vyriausybė toliau aktyviai skatins naujų darbo vietų kūrimą, užsienio investicijų pritraukimą bei biurokratinių suvaržymų verslui mažinimą.

Premjero patarėjas Mykolas Majauskas, vertindamas paskelbtus duomenis, pabrėžė, kad nepaisant ekonomikos atsigavimo biudžeto deficitas vis dar išlieka itin aukštas ir vienas didžiausių ES, todėl ir kitais metais teks konsoliduoti valstybės finansus reformuojant valstybės turto valdymą, kur atskleistas didelis neūkiškumas, kovojant su kontrabanda ir aktyviai skatinant smulkųjį bei vidutinį verslą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką