Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 14:25

Premjerui priminė: paskutinė vasara, kai bus galima įsigyti alkoholio paplūdimyje

Poilsiautojai Palangoje
Alfredo Pliadžio nuotr. / Poilsiautojai Palangoje

Po to, kai 2017 m. priimtos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, viena jų dalis dar neįsigaliojo – nuo kitų metų bus draudžiama prekiauti alkoholiu kavinėse, kurios neturi stacionarios vietos. Seimo narė Aušrinė Armonaitė premjerui Sauliui Skverneliui priminė, kad paskutinė vasara, kada galima išgerti alkoholio paplūdimio kavinėje. Premjeras pažadėjo diskutuoti, tačiau jo pozicija – paplūdimyje alkoholiui ne vieta.

Paskutinė vasara, kai galėsite gerti „alkoholinį gėrimą“ (išimtas pavadinimas – 15min) Palangos paplūdimio kavinėje arba „Open Kitchen“ Vilniuje. Nuo 2020 metų įsigalioja draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais lauko kavinėse, kurios neturi stacionarios vietos. O tai reiškia visos sezoninės lauko kavinės Vilniuje, Kaune, Palangoje, Nidoje gali išnykti“, – socialiniame tinkle priminė A.Armonaitė.

Anot jos, Lietuvoje jau dabar galioja labai griežtas alkoholio reguliavimas. Per Vyriausybės valandą Seime ji premjero S.Skvernelio pasiteiravo, ar nevertėtų atsisakyti įstatyme jau įtvirtintos idėjos.

„Kai kurie pamiršo, kad dar ne visi draudimai įsigaliojo, – kalbėjo A.Armonaitė. – Kitais metais įsigalios draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais lauko kavinėse ir tai tikrai bus didelis peilis sezoninėms kavinėms Vilniaus senamiestyje, Kauno senamiestyje, Palangoje ir kitur.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė

Ji 15min patikino, kad pati registruos įstatymo pakeitimą, kad šio draudimo būtų atsisakyta.

„Natūralu, kad ne lauko kavinėse slypi priklausomybių problemos“, – savo įraše socialiniame tinkle „Facebook“ kalba A.Armonaitė.

Pagal kitąmet įsigaliojančią įstatymo redakciją, lauko kavinės, kurios neturi stacionarios vietos – vidaus patalpų – negalės verstis alkoholio prekyba, aiškina parlamentarė.

„Tai yra visos sezonines lauko kavines, kurioms Vilniaus savivaldybė skelbia konkursus, kur statomi laikini kioskai. Pvz., prie Mindaugo tilto prie Neries. Atskiras draudimas yra paplūdimiuose, bet ir pagal šią nuostatą paplūdimių kavinės irgi neturi stacionarios vietos, yra laikinos, taigi negalės prekiauti“, – sako A.Armonaitė.

Premjeras linkęs diskutuoti, bet pliaže alkoholiui ne vieta

S.Skvernelis pažymėjo, kad yra linkęs šiuo klausimu diskutuoti, kadangi jau ir dabartinės alkoholio kontrolės priemonės duoda rezultatų.

„Išties mes vertiname, nuolatinį monitoringą atliekame dėl tų priemonių, kurios įvestos. Jos duoda akivaizdžius rezultatus, kalbant ir apie alkoholio vartojimo sumažėjimą, apie alkoholio sukeliamų problemų sveikatos srityje, ligos, alkoholio sukeltos psichozės, savižudybių mažėjimą ir pan.“, – kalbėjo premjeras.

Jis patikino, kad laikosi pozicijos, kad Palangos pliaže yra ne vieta, kur turėtų būti pardavinėjamas alkoholis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

„Paminėjot Palangą, tai galbūt labiau susiję su pliažais ir paplūdimiais – aš laikyčiausi pozicijos, kad ne vieta ten, ir yra kavinių, kurios perėjus kopas veikia. Kalbant apie senamiesčio, tiek Vilniaus, tiek Kauno, aš būčiau linkęs diskutuoti ir labai aiškiai įvertinti“, – sako S.Skvernelis.

Anot jo, bus kalbama apie priemonių adekvatumą ir pagrįstumą, o laiko diskusijoms dar yra.

„Matyt, reikia kalbėtis ir su tuo smulkiuoju verslu, kuriam kyla toks reguliavimas“, – pripažino S.Skvernelis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką