Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 25d. 19:15

Prezidentė: ES parama padeda spręsti jaunimo nedarbo problemą

Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Sprendžiant jaunimo nedarbo problemą, svarbu tinkamai išnaudoti Europos Sąjungos (ES) paramą, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Interviu laikraščiui „Anykšta“ prezidentė jaunimo nedarbą pavadino „itin opia problema“, kuriai spręsti ypatingą dėmesį turėtų rodyti ir vietos, ir centrinė valdžia.

„Tikslingiau panaudojamos ES lėšos galėtų būti vienas iš būdų spręsti šią problemą. Pavyzdžiui, jau pasiteisino dvejus metus veikusi „Sodros“ įmokos lengvata, taikoma darbdaviams, įdarbinant pirmą kartą į darbo rinką įsijungiančius žmones – daugiausia jaunimą“, – sakė D.Grybauskaitė interviu, kuris paskelbtas oficialioje prezidentės interneto svetainėje.

Pasak prezidentės, pagal šią lengvatą 2011 metais darbdaviai įdarbino 62 tūkst. asmenų, o per pirmuosius tris šių metų mėnesius pirmą kartą buvo įdarbinta 27,8 tūkst. žmonių.

D.Grybauskaitė taip pat teigė, kad jaunimo užimtumą leis padidinti nauja priemonė „Parama pirmajam darbui“, finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis.

„Įgyvendinant šią priemonę, parama bus teikiama pirmą kartą įsidarbinusiam pagal darbo sutartį, bet iki tol nedirbusiam žmogui, kurio amžius nuo 16 iki 29 metų. Parama bus skiriama daliniam darbo užmokesčiui kompensuoti 12 mėnesių laikotarpiui. Tam suplanuota skirti 32 mln. litų, perskirsčius ES fondų lėšas. Praktika rodo, kad būtent toks verslo skatinimas, siekiant padėti jauniems žmonėms įsilieti į darbo rinką, yra efektyviausias“, – teigė prezidentė.

Anot D.Grybauskaitės, savivaldybės privalo ne pasyviai laukti, o intensyviai siekti pritraukti investicijas ir taip kurti darbo vietas.

„Dažnai versle skundžiamasi teritorijų planavimo problemomis, atbaidančiomis nuo investicijų. Tai juk savivaldybių atsakomybės sfera“, – teigė prezidentė.

D.Grybauskaitės teigimu, mažėjantis gimstamumas ir senstanti visuomenė yra visos Europos problema.

„Su naryste Europos Sąjungoje atsivėrė sienos ir suteikė galimybę laisvai keliauti. Tai nėra blogai. Jaunimas išvyksta dirbti, mokytis, įgyti patirties, žinių ir užsidirbti. Svarbu, kad grįžtų, turėtų galimybių čia įsitvirtinti, savo patirtį ir kapitalą panaudotų Lietuvoje“, – teigė prezidentė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką