Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prezidentūra teiks savo gynybos pramonę skatinsiančias pataisas, sako G. Nausėda

Prezidentūra ketina siūlyti Seimui stiprinti gynybos pramonę, verslui suteikiant daugiau valstybės garantijų ginkluotės, amunicijos ir kitos karinės produkcijos gamybai, sako šalies vadovas.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Pasak Gitano Nausėdos, šiuo metu rengiamos tam skirtos Valstybės skolos įstatymo pataisos.

„Pažiūrėjus į mūsų valstybės skolą, ji sudaro apie 40 proc. BVP, tuo tarpu garantijos sudaro tik apie 2 proc. BVP. Jei pakeistume Valstybės skolos įstatymą, galėtume atpalaiduoti galimybes išleisti daugiau garantijų ir tokiu būdu sudaryti finansinį pagrindą mūsų gynybos pramonės įmonėms“, – ketvirtadienį Vilniuje po Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimo žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Manau, kad tai tikrai būtų savalaikis sprendimas, dar kartą jį aptarsime su teisininkais ir tokį pasiūlymą teiksime Seimui“, – pridūrė jis.

Pasak prezidento, siekiant paspartinti gamybą ir norint šioje srityje glaudžiau bendradarbiauti su Ukrainai, gynybos verslui trūksta ilgalaikių valstybės garantijų bei kontraktų.

„Kokių finansų pagrindu galėtume tai daryti, nes verslininkams reikia tam tikrų garantijų“, – sakė jis.

Lietuvos gynybos pramonės atstovams kovą paskelbus, jog spartesnei sektoriaus plėtrai būtina keisti šalies teisinę bazę, Vyriausybė jau pateikė kelis įstatymo pataisų projektus.

Seimas šią savaitę jau priėmė svarstyti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teiktas pataisas, sudarančias palankesnes sąlygas dideliems Vakarų ginklų ir šaudmenų gamintojams kuo greičiau Lietuvoje statyti savo gamyklas, įskaitant ir Vokietijos karinės pramonės milžinę „Rheinmetall“.

Jomis, be kita ko, siūloma nustatyti tvarką, kada dideli gynybos pramonės projektai galėtų būti pradėti statyti dar neturint statybos leidimo, o jį privalėtų gauti iki statybų pabaigos.

Vyriausybė netrukus Seimui turėtų teikti ir įstatymų pataisas, kurioms siekiama sudaryti geresnes galimybes į valstybės vykdomus karinės technikos įsigijimus įtraukti Lietuvos įmones.

Teisės aktuose siūloma apibrėžti tai, ką rinkos dalyviai vadina ofsetu – mechanizmu, kai valstybė ir ginkluotės pardavėjas susitaria, jog dalis pardavėjo įsipareigojimų, susijusių su, pavyzdžiui, ginklų remontu ar gamyba, yra vykdoma pasitelkiant Lietuvos įmones.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius