Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 14d. 11:51

Prie Lietuvos banko slenksčio trypčioja dar penki nauji bankai

Lietuvos banko pastatas Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos banko pastatas Vilniuje

​​​​​​​Lietuvos bankas kartu su Europos centriniu banku (ECB) nagrinėja dar penkias paraiškas dėl banko licencijos gavimo, iš jų viena – dėl banko licencijos, kitos – dėl specializuoto banko licencijos, skelbia Lietuvos bankas.

„Šiemet pasikeitė Lietuvos bankininkystės paveikslas. Vienas naujas specializuotas bankas jau veikia persitvarkęs iš kredito unijos, du licencijas turintys specializuoti bankai klientams paslaugų kol kas neteikia, tačiau intensyviai ruošiasi veiklos pradžiai ir ilgainiui sudarys konkurenciją rinkoje. Nauji specializuoti bankai planuoja plėtoti vartotojų kreditavimo veiklą, dalis jų – ir smulkiojo bei vidutinio verslo finansavimo veiklą, priimti indėlius iš klientų, dažnu atveju pasitelkdami elektroninius produktų platinimo kanalus“, – pranešime spaudai sako Vytautas Valvonis, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius.

Lietuvoje bankų sektorius ir toliau dirba pelningai. Bankų pelnas augo didėjant pagrindinės veiklos pajamoms, gaunamoms iš skolinimo veiklos ir finansinių paslaugų. Lietuvoje veikiantys bankai ir užsienio bankų filialai 2019 m. pirmąjį ketvirtį uždirbo 90,9 mln. Eur pelno. Tai 7,1 mln. Eur, arba 8,5 proc., daugiau nei 2018 m. tą patį ketvirtį. Toks pirmojo ketvirčio pelnas buvo didžiausias nuo 2011 m.

2019 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje Lietuvoje buvo 7 bankai ir 8 užsienio bankų filialai. Tarp jų yra 2018 m. pabaigoje iš ECB gavę specializuoto banko licencijas trys bankai – AB „Mano bankas“, UAB „Revolut Bank“ ir UAB „European Merchant Bank“. AB „Luminor Bank“ ir AB „Citadele“ bankai pakeitė veiklos formą ir šiuo metu mūsų šalyje veikia kaip užsienio – Estijos ir Latvijos – bankų filialai.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką