Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš pat rinkimų finišą valdžia papildė valstybės tarnautojų sąskaitas

\"Sodra\"
„Sodra“
Šaltinis: 15min
12
A A

Tūkstančiai valstybės tarnautojų į antrąjį rinkimų turą eis balsuoti kur kas geresnės nuotaikos. Likus vos kelioms dienoms iki rinkimų finalo į jų sąskaitas pervestos nepriemokos, susidariusios dėl ekonominės krizės. Kaip sužinojo 15min, „Sodra“ valstybės tarnautojams pinigus mokėjo spalio 17-18 dienomis. Viešai apie tai „Sodra“ neskelbė, tačiau tarnautojai jau gavo informaciją apie pervestus pinigus.

„Sodros“ vadovas Mindaugas Sinkevičius 15min patvirtino šį faktą.

„Patikėkite, kad išmokėjome prieš rinkimus, yra tik atsitiktinumas. Ilgai užtruko, kodėl suskaičiavome“, – tikino M.Sinkevičius. Pasak jo, daliai tarnautojų sumokėta dabar, daliai – iki gruodžio. Tačiau pervedimai vyksta vienu metu.

„Sodra“ ketvirtadienį paaiškino, kad kompensacijų išmokėjimo terminas yra lapkričio 30 diena, tačiau išmokėtos turi būti ne tik ligos ir motinystės išmokų, tačiau ir pensijų kompensacijos. „Kadangi pirmosios išmokos yra draudžiamosios pajamos, kurios įtraukiamos skaičiuojant pensijas, pastarosioms apskaičiuoti reikalingas papildomas laikas, tai eiliškumas tik toks ir galėjo būti: išmokos, o tada pensijos“, – paaiškino „Sodros“ atstovas ryšiams su žiniasklaida Rytas Stalnionis.

Pasak jo, abu sprendimai priimti vyriausybės ir Seimo, „Sodra“ juos tik įvykdė ir niekaip nepaveikė.

Bendra išmokėta kompensacijų suma sudaro 691 tūkst. eurų.

Nepriemokos susidarė dėl ekonominės krizės neproporcingai sumažintų atlyginimų. O pinigai pervesti už priskaičiuotas, bet negautas socialinio draudimo ligos, motinystės ir kitas „Sodros“ išmokas.

Primename, kad Seimas praėjusių metų liepos 30 dieną nutarė, jog valstybės tarnautojams, teisėjams, biudžetinių įstaigų darbuotojams turi būti atkurta atlyginimų dalis, prarasta krizės metu. Taip pat nuspręsta grąžinti dėl sumažinto darbo užmokesčio mokėjimo susidariusius socialinių išmokų skirtumus.

Tokiam sprendimui žalią šviesą uždegė Konstitucinio teismo nutarimas atstatyti pareiginių atlyginimų koeficientus, priedus už kvalifikacines klases, kategorijas. Kartu su tuo grąžinamos ir socialinio draudimo išmokos, negautos ekonomikos krizės metu.

Pinigų grąžinimas vyks nuo 2016 iki 2020 metų.

Finansų ministerijos skaičiavimais, tam iš viso reikės apie 121 mln. eurų.

Temos Rinkimai, Sodra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką